avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Activitate CUMPI

Activitate CUMPI

Daca intre timp am. Multumesc
devenit pensionar,/in învățământ/eu. Mai primesc aceste diferențe salariale ,obținute prin sentințe judecătorești?
Sunt pensionata din 2008_învățământ ,din Arad_Nu am primit diferențele salariale,deoarece am fost in Sindicatul Liber din Învățământ,pina la pensionare,și nu m-am înscris în Sindicatul Democratic din Învățământul Arădean,așa cum au făcut ceilalți colegi la insistentele directoarei ,,menționez,alti directori au plătit toți angajații,indiferent la ce sindicat erau înscriși,....si directoarea mea a plătit 4 colegi ,numai pe MINE NU!Pensionarii au dreptul la aceste diferențe salariale câștigate prin sentințe judecătorești?Mulțumesc!
Daca cineva a picat bacul - inainte de 2000 - la o materie, poate sa se inscrie la bac, doar la acesta materie? Asa cum a mai fost cu cativa ani inainte. Daca da,ce trebuie sa cuprinda dosarul... si daca se poate inscrie si in alta localitate decat cea de resedinta. Multumesc

[Editat - nu mai scrieti cu majuscule, va rog, se citeste greu. Multumesc]
cum se poate,ca cineva,cu 33 de ani vechime'-studii la fara frecventa-sa aiba pensie mai mare,decat cineva cu 37 de ani vechime,-studii la zi-iar diferenta salariala era cel putin 3-4 milioane(vechi),,,,,iesirea in pensie fiind in aceasi zi.....presupunand,ca.multumesc..operarile in cartea de munca au fost corecte?
ce noutati suntin noul cod civil,cu privire la dreptul de mostenire intre concubini?:-/multumesc
stie cumva cineva,daca noul Cod civilare ceva nou in acest sens(mostenire dupa concubin) multumesc
nu 10,ci peste 30,adica 32 mai exact.stie cumva cineva,daca sunt ceva noutati-POZITIVE-privind drepturile concubinilor? multumesc, AAAA,,,ma refer l
da
este valabil acest contract de vinzare -cumparare a apartamentului,in cazul in care,titul.multumescarul decedeaza,si apar mostenitori/?avand semnatura si a 2 martori.multumesc
un contract de vinzare-cumparare scris intre parti,semnat si de 2 martori,este valabil,?multumesc