avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate aviatorul44

Activitate aviatorul44

Eu sunt administratorul firmei!dar trebuie sa ii instintez cu ceva ,sau trebuie intocmit un document in cadrul firmei in registrul GDPR?
Buna ziua,Daca urmeaza sa imi schimb cartea de identitate ce trebuie sa fac in acest sens fata de ONRC ca sa fiu din nou in legalitae?
Nu .Nu avem.Si nici ceva rude apropiate!
Buna ziua,eu si sotia detinem o proprietate ne putem face acte de vanzare/cumparare unul altuia?in caz de deces celalat sa ramana cu partea cumparata?
Discuție infintare SRL
Buna seara ,
ma intereseaza daca pot si care sunt efectiv pasii pe care trebuie sa ii percurg sa infintez o SRL!fiecare pas si daca aveti idee cat costa !fiecare etapa!
si nu mi-ati raspuns la intrebare pentru II pot infinta firma cu cod CAEN 4321 , 8020,4742/4743?
Buna ziua,
ma intereseaza care sunt conditiil pentru infintarea unei Intreprinderi Individuale.Daca est nevoie de sediu,daca trebuie sa cer avize de la asociatia de proprietari in cazul locuinta la bloc.Ce coduri CAEN (unul dintre ele ar fii 8020)pot solicita, si bineinteles pasi care trebuiesc urmati
Buna ziua,
deci pana la urma ce vom lua in calcul?la ce ne asteptam referitor la pensiile militare?Eu fiind pensionar militar,cu o vechime de 25 de ani.La calcul se va lua venitul pe 6 lunii consecutive din ultimii 5 ani de activitate?
Si acum cu legea 134/0ct 2014 pot cumula pensia cu salariu
in ce conditii pot cumula pensia cu salariu lucrand de aceasta data la bugetari?