Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infintare Intreprindere Individuala.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infintare Intreprindere Individuala.

Buna ziua,
ma intereseaza care sunt conditiil pentru infintarea unei Intreprinderi Individuale.Daca est nevoie de sediu,daca trebuie sa cer avize de la asociatia de proprietari in cazul locuinta la bloc.Ce coduri CAEN (unul dintre ele ar fii 8020)pot solicita, si bineinteles pasi care trebuiesc urmati
Trebuie sa aveti sediu si da, este necesar avizul asociatiei de proprietari si acordul vecinilor, daca sediul va fi intr-un bloc de locuinte, cu exceptia cazului in care dati declaratie pe proprie raspundere ca nu veti desfasura activitate la sediu.
Ana-Maria Pînzaru, Avocat
si nu mi-ati raspuns la intrebare pentru II pot infinta firma cu cod CAEN 4321 , 8020,4742/4743?