avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate rrrrrr

Activitate rrrrrr

2800 euro se poate considera o suma avansată?
Buna ziua! Se mai pot recupera banii pentru o vacanța plătită integral in Turcia cu asigurare storno?
Buna seara!
Intrebarea mea ptr. dvs. ar fi:
Se poate muta un dosar penal dintr un tribunal in altul? (adica am vrea sa se judece cazul in alt oras de un alt tribunal )
buna ziua...sa inteleg din discutiile anterioare ca daca copilul meu este perfect sanatos,nascut la termen nu mai pot face nimic in acest caz(prelungirea prenatalului de la 2 ani la 3) sau exista vreo alta solutie sa mai imi pot creste copilul pana la 3 ani si sa mai beneficiez de banuti....
tot accidentul il puteti vedea pe youtube [ accident ghighiu ], sau pe sit ul realitatea.net [accident grav la manastirea ghighiu ] . va multumesc !
sotul meu a fost implicat in acest accident ,el circula pe un drum cu prioritate iar decedatii ieseau dintr- un drum fara prioritate,neasigurandu-se i- au iesit in fata luandu-i in plin si omorandu-i pe loc.Sotul meu are ca martori 2 oameni ai legii care se afla intamplator acolo si inca un martoar care se afla in spatele sotului meu.Toata lumea inclusiv politia i-a spus ca este nevinovat,carnetul nu il are suspendat i s-a dat o dovada.Ce trebuie sa facem in cazul asta ,cum aflam in ce stadiu este dosarul, trebuie angajat un avocat????.....ce ar trebui sa facem,la cine ar trebui sa apelam?????Accidentul s-a produs in data de 7.05.2011