avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate corsuimi

Activitate corsuimi

Unde se poate face reclamatie referitoare la autorecenzare? Eu am completat toate formularele pentru recenzare, am primit si e-mailul de confirmare dar nu am primit codul de confirmare pentru a putea beneficia de ziua libera acordata celor ce se autorecenzeaza desi au trecut 3 saptamani de atunci.
Succesiunea nu a fost inca dezbatuta dar una din partile mstenitoare a vandut partea ce-i revine fara acordul celorlalte parti, deci fara sa se stie ce anume a vandut, in cazul nostru ce anume a transmis ca mostenire. Exista un termen limita in care actul de vanzare sau de mostenire devine activ daca nu a fost atacat? Reamintec faptul ca celelalte parti implicate nu au fost instiintate despre vanzarea/transmiterea mostenirii.
In urma mai multor decese in familie masa succesorala a fost impartita ultimilor doi mostenitori in proportie de 3/8 respectiv 5/8. Intrebarea mea este: se poate instraina partea de succesiune daca nu a fost facut partajul? De asemenea, daca totusi a fost facut act de vanzare-cumparare pentru partea mostenita in favoarea unei terte persoane, ruda cu unul din mostenitori, acest act poate fi atacat? In cat timp de la semnarea actului de vanzare-cumparare?
Va multumesc