avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate stelistul7

Activitate stelistul7

Bună ziua.Daca am o poprire pe salariu și rata la un C.A.R care fac 50% din salariu și mi.a mai venit o poprire, aceasta din urma cum se calculează?Mi se mai poate opri din salariu?Mulțumesc.O zi buna
Deci nu mai inteleg nimic.Doua persoane cu doua păreri diferite
Am citi destul de bine,dar nu pentru mine era raspunsul.Vreau sa ajut mai multe persoane care nu înțelegeau.Exact asa le.am spus si eu
Asta am inteles si eu.Pe mine m.ar interesa daca s.ar putea pune poprire pe indemnizație de creștere copil?
Buna ziua.Se poate pune poprire pe indemnizație de creștere copil?Tot se vorbește în spațiul virtual despre neconstitutionalitatea art 20 alin 1 din legea 111/2010
Discuție Poprire
Bună seara.Sotia a primit astăzi un email de la angajator in care i se aduce la cunoștință că i se va pune poprire pe venit începând cu 15.05.2019,pentru un credit neplatit.Incepând cu luna iulie ea va intra în concendiu prenatal.As dori sa stiu daca poprirea i se va pune si pe banii cuveniti concediului prenatal?Va multumesc.Poprirea a fost trimisă la firma de către un executor judecătoresc
Răspuns la discuția Proprire
Mulțumesc pt raspuns.Deci sa inteleg ca se opresc doar 33% din salariu sau din venit? Menționez că pe lângă salariu mai ia si alte bonusuri
Discuție Proprire
Buna ziua.Ma confrunt si eu cu o problemă.Concubina mea are poprire pe salariu.De 4 luni a plecat de la firma la care lucra,in acest timp schimbându.si doua locuri de munca ,dar fara a i se mai pune poprire pe salariu.Azi a primit un Sms de la banca prin care i s.a pus poprire in valoarea de 1500 de Ron pe salariu. La momentul actual are un salariu de 1900 net.Intrebarea este daca i se pot oprim toti banii odata?Legal stiu ca i se poat opri doar 33%.
Răspuns la discuția proprire salariu
MUltumesc pentru raspuns.Dar nu trebuie sa fiu anuntat in prealabil ca mi se pune proprire pe conturile bancare?
Buna ziua.Sunt dat la KRUK ,datorita unor restante neachitate la o banca.As dori sa stiu in cat timp mi se poate pune proprire pe salariu.Trebuie hotarare judecatoreasca pentru a mi se pune proprire pe salariu?.Banii sunt virati pe card