Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Proprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Proprire

Buna ziua.Ma confrunt si eu cu o problemă.Concubina mea are poprire pe salariu.De 4 luni a plecat de la firma la care lucra,in acest timp schimbându.si doua locuri de munca ,dar fara a i se mai pune poprire pe salariu.Azi a primit un Sms de la banca prin care i s.a pus poprire in valoarea de 1500 de Ron pe salariu. La momentul actual are un salariu de 1900 net.Intrebarea este daca i se pot oprim toti banii odata?Legal stiu ca i se poat opri doar 33%.
Sa formuleze contestatie la executare.
Nu i se poate pune poprire pe tot salariul.
Doar 33 % din salariu.
Mulțumesc pt raspuns.Deci sa inteleg ca se opresc doar 33% din salariu sau din venit? Menționez că pe lângă salariu mai ia si alte bonusuri