avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate ionascu2011

Activitate ionascu2011

sunt functionar public si mi-am suspendat contractul de munca la cerere conform articolului 95 alin 2

Intrebarea este daca pe langa procedurile de suspendare respectiv instiintare ANFP este necesar si instiintarea de catre mine sau de catre autoritatea locala cu {care am relatiile de munca suspendate ) si a inspectoratului teritorial de munca
va multumesc!
am o vechime in munca de 29 ani din care 17 pe grupa 1
ar trebui sa mai lucrez cel putin 1 an pt vechime completa sau se ia in calcul faptul ca am avut grupa I
Ce se piere daca nu mai lucrez cel putin 1 an
care sunt pasii care trebuiesc facuti pentru angajarea in cadrul unei primarii a unei persoane pe perioada determinata in functia de operator Rol deoarece persoana care ocupa acest post a plecat in concediu de paternitate
care este valaorea salariului minim pe economie pt un functionar public din administratia locala
am depus cerere la Legea 247
nu am solicitat la Primarie
-sunt reprezentant al unei biserici si am depus cerere pt eliberare titlul proprietate si nu am primit nici un raspuns la cerere.
ma pot adresa instantei de contencios administrativ sau in instantele civile.
Va multumesc
pana cand trebuie completate si depuse declaratiile de avere si interese la o autoritate publica locala
- eu ca functionar public am promovat de la referent clasa 3 grad profesional superior treapta 3 la consilier clasa l grad profesional asistent treapta 3.
cum se face salarizarea tinand cont ca in urma promovarii salariul de baza este mai mic.
Va multumesc !
1.Concediu de odihna se poate acorda pt anii anteriori (in cazul in care nu a fost acordat )
2. Daca intr-un an calendaristic au existat si concedii medicale cum se calculeaza nr. de zile de Concediu de odihna .