avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate michaeljohnston

Activitate michaeljohnston

Răspuns la discuția Fugitul de acasa la 16 ani
pai tu care esti mai matur decit ea ar trebui sa o temperezi, de ce sa fuga daca oricum sinteti impreuna de 3 ani?
saracul copil,deja ma impresioneaza trauma prin care trece,stiti de ce a fost batut?cum se poarta cu mama lui?Dvs ati discutat cu mama despre aceste evenimente?(ca sa nu se inteleaga gresit sint parinte si trec printr un divort in care este implicat un minor..)
Răspuns la discuția Divort, detalii
as putea incerca eu un exrcitiu inspirat din viata reala, ea si el divorteaza, au un copil de 15 ani, vor cere custodie comuna dar fiecare dintre parinti doreste ca locuinta copilului sa fie la el;ce este de facut in situatia in care tatal arunca cu bani impresionind copilul si lasind/o sa faca tot ceea ce doreste iar mama este mai stricta si pune accentul pe scoala, studii, educatie neavind cum sa intre in competitie cu banii sotului..cine va convinge judecatorul ca varianta sa este corecta?banii sau educatia?
Răspuns la discuția Dovezi pentru culpa comuna
domnule mediator, touche!va rog sa ma luminati, in situatia de fata ce solutii ati propune Dvs domnului in cauza?sincer, vreau sa ma inspir, luna viitoare divortez si cred ca m ar ajuta mult sfaturile Dvs.
Răspuns la discuția Dovezi pentru culpa comuna
referitor la mediere, ce rost mai are daca oamenii divorteaza?mi se pare mie sau ar fi trebuit sa vina la mediere inainte de divort, sa se inteleaga si cind mergeau la divort stiau deja lectia..??
Dle Grecu, va dati seama ca nu am realizat ce tzeapa iau acum un an cind am acceptat v/c apartamentului cu aceasta firma impusa;atentie deci celor care cumpara!
dupa cum merge piata imobiliara slabe sanse sa mai apara vecini curind:(
multumesc am inteles acum, oricum pt restul utilitatilor nu am consumat nimic, sint doar cheltuieli comune,
multumesc inca o data.
apartamentul este al meu, intr-un ansamblu imobiliar care este intretinut si administrat de aceasta firma- impusa de catre avocati prin contract atunci cind am semnat contractul de v/c-

la art 5 din contractul de management pct 5.1. se precizeaza:

taxa de management si costurile sint in cuantum de maxim 43 euro/luna + tva si reprezinta suma dintre cota din bugetul actual si valoare afacturilor pentru servicile prestate in acest moment, calculata in functie de cota procentuala aferent aaprtamentului din spatiile comune ale tronsonului si suma de 2 euro + tva/ luna aferenta intretinerii locului de parcare"

in acest moment intretinerea pt lunile februarie si martie depaseste cei 45 de euro +tva stipulati in contract deci eu ce/cum platesc???
nu avem asociatie de proprietari deoarece sintem putini proprietari in ansamblu deci sintem la mina firmei de management care ,,intretine si administreaza" blocul;
buna si pina renegociem cum platesc?sau nu platesc si ma notifica?
buna ziua, ma poate ajuta cineva cu o problema legata de intretinerea unui apartament nou? am contract de management cu o firma dar costul intretineii depaseste taxa de management si costurile stipulate in document, ce pot face in acest caz?
multumesc