avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate marcu1989

Activitate marcu1989

Răspuns la discuția Divergenta intre frati
eu recomand cu caldura sa apelati la psiholog !
cererea a fost trimisa impreuna cu atasarea pozelor :bon fiscal + cererea de emitere a desfasuratorului ! sper sa se rezolve ceva in aceasta privinta dar ceea ce nu cred! vriam sa ii citez direct!pentru ca in Romania dupa cum se stie se fac multe aranjamente si autoritatile inchid ochii!unii fura de rup pamantul si altii nu au bani sa isi cumpere o paine ! pentru ca am mai facut o sesizare la ei in urma cu 2 3 ani in urma! referitor la compania rdsiii pentru ca eu semnasem pe un contract de 52 de lei si prima luna mi-a venit 59 ,defapt cred ca stiti problema
nici prin bonul care il detin, care atesta ca eu am platit acel serviciu + foaie printata stampilata si semnata de ei cu data solicitarii seria de cartela numele celui care sa ocupat cu primirea sesizarii ? sau lista care am primit-o pe 4 martie cu 2 3 apeluri pe care ei au trimis-o in
badjocura? amercanii dau marile companii in judecata si se face dreptate si mai cer si daune de sute de mii de dolari sau poate chiar milioane !si la noi nu se poate?

mentionez ca zilele trecute am vazut un articol prin care un cetateam a cumparat o aplicatie de 2 ori de pe apple store si i-a dat in judecata cerand 10 milioane de dolari pe o aplicatie de 1 dolar ! asa marile companii au monopol si se invata sa isi insele clientii! daca dumneavoastra spre exemplu vreti sa activati o extraoptiune de 5 euro ! si cand dati confirmare banii vi se retrag dar extraoptinea nu mai vine !

[Editat - timp de 30 de minute de la publicarea unui mesaj, aveti posibilitatea sa il completati / corectati folosind butonul Editeaza. Multumesc]
Vreau si eu sa stiu de la avocatii cu experienta ce sanse am sau daca merita sa imi bat capul!
Pe data de 24 martie am fost la sediul lor si am depus o cerere pentru primirea desfasuratorului pe ultimele 30 de zile si am platit cheltuieli 3-4 euro dovedite prin bonul pe care il detin !deoarece aveam nevoie urgent de cateva numere si mi se stricase telefonul! dupa mai multe telefoane la relatii clienti am inteles ca formularul nu a fost trimis!am fost si am refacut! dupa mai multe telefoane si insistente , pe 4 aprilie am primit un mail de la aceasta companie de telefonie cu lista convorbirilor de pe 1-4 aprilie, lista care nici nu era buna ,nu cum trebuia in mod normal 23 februarie - 24 martie! am facut mai multe sesizari si mi-au zis ca se va solutiona maxim pana pe 4 mai(30 zile) de la preluarea celei de-a 3 a sesizare ! eu am bonul prin care se poate verifica ca eu am achitat un serviciu care nu mi-a fost livrat corespunzator si nici in ziua de azi nu am primit serviciul pentru care eu am platit!eu am fost foarte afectat intrucat am pierdut acele numere si nu am facut rost de ele nici in ziua de azi!

Editat de moderator simonette12
Am rugamintea sa respectati pct.2.11 din Regulament.
Multumesc pentru intelegere.
normal ca nimeni nu iti lasa in geam numarul de telefon ! sa iti dea mai tarziu asigurarea ! cand el stie ca daca iti da asigurarea data viitoare cand v-a trebui sa reinoiasca asigurarea trebuie sa plateasca aproape dubu.
Iar daca mai are alte evenimente se poate tripla asigurarea !
M-am saturat de toate organele astea incompetente !! acum 6 luni de zile tot asa am patit o faza cu un laptop !! care mi-a fost furat. Persoana respectiva ridicand coletul cu o identitate falsa !! descoperind intre timp adevaratul nume al respectivei persoane am anuntat organele competente !! iar dosarul se tot plimba ba la parchet ba la sectia de politie ! de 6 luni de zile ma tot plimb in zadar !persoana respectiva nici macar fiind chemata sa dea ceva declaratii ! m=am saturat de tara asta !! numai incompetenti !!
Romania o tara din care vrei sa pleci ! plina de hoti si jigodii!!
Imi ce scuze in fata moderatorilor ! dar cineva mai trebuie sa spuna si lucrurile astea !!
Si eu mi-am gasit astazi masina cu bara fata sparta (vw passat 02') in fata blocului si niste pietre langa! Stergatoarele (originale) furate sau "imprumutate " cum se zice mai nou! zgariata peste tot de cei care trec f .f aproape , bara in spate atinsa (se cunoaste vopseaua sarita) masina a fost vopsita in totalitate acum 6 luni de zile !deci masina era impecabila fostul propietar participa cu ea la expozitii de tuning! masina a castigat cea mai buna vopsea ! Din pacate din cauza locului de munca nu am reusit sa imi fac CASCO !
Acum masina este plina de zgarieturi,atinsa peste tot si bara sparta !totul datorita oamenilor neatenti (indoleti nesimtiti) din Bucuresti!
Sa inteleg ca:
- dupa ce a costat atatia bani sa fie pusa la punct ! acum nu mai pot face nimic nu ??pot sa ma trezesc si cu ea incendiata si cu gandul ca nimeni nu plateste nimenic!si nu este de gasit niciodata!
referitor la politie stiu ca au un comportament ce lasa de dorit adica iti ia o declaratie si este uitata printr-un birou pe undeva ! si nu te ajuta cu nimic- doar ca au avut si ei ceva activitate pe ziua respectiva !
Deci in final ca o concluzie trebuie sa suport toate cheltuielile iar nu??
Răspuns la discuția Inselat ONLINE pe site Romanesc!
imi poate spune si mie cineva unde este adresa sigur??!! pentru a stii cum ajung la Parchetul de pe langa Judecatoria Sector 6
Răspuns la discuția Inselat ONLINE pe site Romanesc!
asresa este pe str. Scaune nr. 1-3, sectorul 3 ?
Ma confrunt cu o situatie neplacuta , prima de genul asta !am fost inselat pe siteul okazii.ro ! de un utilizator care a vrut sa imi cumpere laptopul !am trimis coletul dar din pacate nu am mai primit nimic de la el ! am facut in noaptea aceea sesizare la politie si am depus o declaratie ! mai am si 4 martori care au fost cu mine cand am depus coletul ,am arhiva pe okazii, persoana respectiva mi-a trimis si o copie de mail de buletin fals mi-a trimis o identitate falsa care ulterior am aflat ca este prierdut din 2001! dar pana la urma am desopedit imediat cine este persoana adevarata ,din pacate dupa ce am fost inselat !am declarat tot !am fost cu un alt laptop la sectia 21 unde am facut plangere si am facut dovada cu arhiva si dovada gasirii adevaratei persoane ,(avand mai multe indicii care incrimineaza aceasta persoana ) domnii de acolo s-au convins de persoana gasita de mine (adevaratul inculpat) dupa ce am depus declaratia tot dansi mi-au spus ca cica nu trebuia sa o depun acolo ci la 20 (acolo stateam in chirie ~sectorul 6~)in fine am fost la fiecare din sectii ,pentru ca la 20 mi s-a spus ca se va trimite dosorul ! acum nu mai stie nimeni pe unde este dosarul ! ba la 20 ba la 21 ba la parchet ! ce mai este de facut?sa imi iau gandul ?sa apelez la un avocat ?! eu stiu cine este persoana ! dar nu stiu adresa exacta !
asa ceva am patit si eu in noiembrie!am fost inselat pe siteul ............. ! de un utilizator care a vrut sa imi cumpere laptopul !am trimis dar din pacate nu am mai primit nimic de la el ! am facut in noaptea aceea sesizare la politie si am depus o declaratie ! mai am si 4 martori ,am arhiva pe okazii, persoana respectiva mi-a trimis si o copie de buletin fals mi-a trimis o identitate falsa!dar pana la urma am desopedit imediat cine este persoana adevarata ! am facut sesizare la sectia 21 dar cica nu trebuia sa fac acolo ci la 20 (acolo stateam in chirie ~sectorul 6~)in fine am fost la fiecare din sectii, acum nu mai stie nimeni pe unde este dosarul ! ba la 20 ba la 21 ba la parchet ! ce mai este de facut?sa imi iau gandul ?sa apelez la un avocat ?! eu stiu cine este persoana ! dar nu stiu adresa exacta !