avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters227075

Activitate ContSters227075

Răspuns la discuția Sigil rupt cu voia
Sigilul era perfect bun, contorul de gaz este pus unde nu ploua navea cum sa se zmulga deacolo
mama a fost batuta si amenintata cu cutitul de El cind eram mici,batuta in asa fel ca ia crepat capul,sora mea a fost amenintat cu un topor tocmai sa plece din casa,si a plecat pina la urma a stat aproape 1 an,El te primeste si tot el te face sa pleci intrun fel sau altul

Ce pedeapsa primeste cel care rupe un sigil de la gaz,robinet de gaz inchis pt scurgeri de gaze?Am martor care a vazut sigilul rupt, (mentionez ca :traim 3 persoane in casa,Eu si sotia in camera in care erau scurgeri de gaze si tata in celalal ta camera) dupa spusele tatalui meu care a refuzat sa plateasca gazul,si a spus ca nui trebuie gaz.de cel putin 9 ani vrea sa ma deie afara din casa,asa il influenteaza cei care vor mostenire.binenteles am refuzat sa ies .Dupa un an si ceva am vazut (ca venind vorba de gaz)ca sigilul era rupt, apoi la amenintarea ca maduc la politie sa spuna adevarul.constat adoua sau a treia zi ca a chemat si El pe cineva dela gaz si au pus sigil la robinetul de regulatir si cred ca au inchis?Daca vroia sa ma omoare decenu a facuto?Nu cred ca a fost cineva in afara de El.Credeti ca trebuie sa maduc la politie?nas vrea sa maduc sa zica: ca e...asa crezi tu, poate teai speriat.oare va mai incerca sa ma omoare?
Multumesc
Am inteles,dar daca se cere in instanta evacuarea ,cine va plati executorul si toata treaba asta de evacuare ?

Am dovezi, vecini, a fost internat la psihiatrie dus cu forta dar asta era demult ,bunica zicea ca au spus medici ca are probleme cu creierul mic (asa mia spus bunica)a stat intro camera unde nu a avut nici lumina nici gaz iar pereti plini de apa dela condens va rog sa ma credeti na lasat pe nimeni acolo,daca intrai iti dadea in cap cu orice.Nimeni nu putea sa faca conditi ca urla din toata puterea lui ca : aici nu se face nimic.
Dadea drumul la gaz lasa sa curga etc.etc...


Buna
Am mai vorbit de tatal meu care e un alcolic foarte grav,avroia sa vinda casa in care locuim lasat mostenire de bunici.
Eu si sotia locuim de 9 ani aici.
Tatal meu ieste ajutat de un verisor deal lui sal vinda repede,binenteles ii va da bani lui pentru ca il ajuta,insa verisorul lui e situat bine material (asta am auzit Eu.)
Domiciliul e aici pe buletin
In cazul in care imi arata cineva un contract de vinzare-cumparare am decis sa nu ies din casa
Acuma asa am dedus ca parca sa vindut,insa imi vine in cap sa nu ies deaici sa baricadez intrarile si sa nu ies pina ce nu-mi da ceva in alta parte, voi chema si toate televiziunile,
spunetimi sunt obligat sa ies?
As risca sa primesc amenda?
Eu nam dat buzna aici, nam violat domiciliul,
Am buletinul aici.
Obliga voare PRIMARIA pe cel care vinde sa dea in altaparte?
tATAL MEU NU VREA SA DEA NIMIC
Am facut doar ce e bine pentru El am si martori pot dovedi cu medicul de familie si alte persoane ca singur nu stie sa judece.
AM MARE NEVOIE DE UN RASPUNS URGENT
SAU DACA MA POATE AJUTA UN AVOCAT DIN JUDETUL CLUJ
POATE SA MA CONTACTEZE PE bothaistvan@yahoo.com
VAROG AJUNG IN STRADA
Răspuns la discuția centrala termica de apartament
Buna ,sunt instalator de apa /gaz lucrez in constructii de 11 ani.Pot sa va spun ca daca dumneavoastra nu aveti nici o legatura la apa calda,(dar sa nu fiti debransat de ea si sa si platiti fiecare luna) findca aveti centrala aveti apa calda a dumneavoastra nu sunteti obligat sa contribuiti,dar cred ca sunteti obligat sa lasati sa se efectueze lucrarea de reparatie insa cu conditia sa se refaca asa cum afost.Cereti sa se garanteze ca se va repara,sa aveti dumneavoastra certitudinea ca se va repara.Acuma depinde cine vine sa repare,ce fel de oameni vor veni in casa dumneavoastra.
Răspuns la discuția subtrece
nu am avut timp sa mai compun,dar multumesc pentru sfaturi DA e cu totul altceva asa multumesc mult pentru ajutor.
Discuție subtrece
Va rog daca poate sa spuna cineva ce inseamna,ce semnifica ,(nustiu cum sa spun)defapt cuvintul SUBTRECE am cautat prin dictionare dar inzadar.este dela o poezie ci suna cam asa:zimbetul tau drag inima-mi subtrece,defapt eu am compus dar casa fie ok.vreau neaparat sa stiu de acest cuvint.
Răspuns la discuția mostenire - intabulare
ce inseamna indiviziune?
Discuție succesiune
Au murit bunici la succesiune trebuie (obligator) sa fie si nepoti sau nui musai?
Va spun pentru ca nuau vrut sa fiu defata .cine poate sa dea un sfat?
Răspuns la discuția Caut avocat in Cluj-Napoca
DAR DUPA PAREREA DUMNEAVOASTRA AM CEVA SANSE, POT SA DOVEDESC IN INSTANTA CA E DEMENT MEDICUL LUI DE FAMILIE STIE LUCRUL ACESTA.MA PUTETI SFATUI NU AM GASIT PE NIMENI CARE SA-MA SFATUIASCA