avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate nicod

Activitate nicod

Buna ziua!
Am o intreprindere individuala care a avut un angajat, caruia i-a incetat contractul de munca cu 05.03.2012. I-am depus 070 pt scoatere din evidenta si 112 pentru martie.
Intrebarea este daca mai trebuie sa depun 112 pentru aprilie pe zero?
Răspuns la discuția Bilant 31.12.2011
Imi pare rau ca insist, dar Imi poate spune cineva cum se copiaza pdf de la bilant pe CD?
Am incercat cu copy/paste si sent to CD dar daca deschid apoi ZIP-ul imi spune ,, sfarsit neasteptat al arhivei''. Il pot copia altfel?
Răspuns la discuția Bilant 31.12.2011
Si cum se inscriptioneaza?
Buna ziua! Va rog ajutati-ma cu salvarea bilantului pe CD, nu ma descurc (nu am certificat digital). Arhivarea documentelor scanate am facut-o astfel: adauga intr-o arhiva, am selectar ZIP si OK.
Am completat bilantul, nu are erori, i-am dat validare, mi-a spus ca s-a validat cu succes, apoi imi spune sa atasez arhiva documentelor scanate, I-am dat click pe arhiva zip si s-au atasat. Pe agrafa apar zip si xml. Cand inchid bilantul, ma intreaba daca salvez modificarile, i-am dat da si le-am salvat in pdf.
Pe CD, i-am dat cu copy si paste pe pdf, xml si arhiva zip (documentele scanate initial), numai ca pe CD , daca incerc sa deschid arhiva ZIP, nu se deschid pdf-ul si doc scanate, imi spune: ,,unexpected end of arhive''. Unde am gresit?
Multumesc
Răspuns la discuția Declaratia 010
Da, asa este, ni s-a eliberat o copie dupa decizia prin care s-a anulat certificatul de inregistrare in scopuri de tva, iar la profit scrie numai data luarii in evidenta si din cauza asta am crezut ca trebuia 010. Atunci m-am linistit. Multumesc foarte mult.
Discuție Declaratia 010
Buna ziua!
Am o firma suspendata din 2010, care a fost platitoare de impozit pe profit si tva.
La momentul suspendarii, trebuia sa depun 010 cu scoatere impozit pe profit?
Multumesc
Răspuns la discuția Formular 307
nicod a scris:

Buna ziua! Am o firma suspendata din 04.2010, dar atunci in ultimul decont nu i-am facut ajustare de tva. Nu am avut contract de leasing pe firma, mai am numai 2 vitrine frigorifice neamortizate complet. Nu am primit nici decizia prin care nu mai e platitoare de tva. Ce ma sfatuiti sa fac, trebuie sa depun acum 307? (era cu tva trimestrial).Multumesc

Sau depun 307, in luna urmatoare cand se transfera activele?


Discuție Formular 307
Buna ziua! Am o firma suspendata din 04.2010, dar atunci in ultimul decont nu i-am facut ajustare de tva. Nu am avut contract de leasing pe firma, mai am numai 2 vitrine frigorifice neamortizate complet. Nu am primit nici decizia prin care nu mai e platitoare de tva. Ce ma sfatuiti sa fac, trebuie sa depun acum 307? (era cu tva trimestrial).Multumesc

Sau depun 307 cand se vand activele?
Răspuns la discuția PLATA CAS
112 e depusa, eu am verificat balanta.
Răspuns la discuția PLATA CAS
Da, stiu, dar nu as vrea sa treaca timpul si sa nu am vechime in aceasta perioada.