avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant 31.12.2011
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant 31.12.2011

Buna ziua! Va rog ajutati-ma cu salvarea bilantului pe CD, nu ma descurc (nu am certificat digital). Arhivarea documentelor scanate am facut-o astfel: adauga intr-o arhiva, am selectar ZIP si OK.
Am completat bilantul, nu are erori, i-am dat validare, mi-a spus ca s-a validat cu succes, apoi imi spune sa atasez arhiva documentelor scanate, I-am dat click pe arhiva zip si s-au atasat. Pe agrafa apar zip si xml. Cand inchid bilantul, ma intreaba daca salvez modificarile, i-am dat da si le-am salvat in pdf.
Pe CD, i-am dat cu copy si paste pe pdf, xml si arhiva zip (documentele scanate initial), numai ca pe CD , daca incerc sa deschid arhiva ZIP, nu se deschid pdf-ul si doc scanate, imi spune: ,,unexpected end of arhive''. Unde am gresit?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 09:33, 16 Mai 2012
Din cate imi amintesc eu, cand 112 se ducea inca la ghiseu, declaratia trebuia inscriptionata pe CD.Nu mergea copy/paste.Poate asta-i problema si la bilant.
Si cum se inscriptioneaza?
Imi pare rau ca insist, dar Imi poate spune cineva cum se copiaza pdf de la bilant pe CD?
Am incercat cu copy/paste si sent to CD dar daca deschid apoi ZIP-ul imi spune ,, sfarsit neasteptat al arhivei''. Il pot copia altfel?
Folositi un program de inscriptionare al CD-urilor, pe care il puteti descarca gratuit de pe internet. Cautati cu aceste cuvinte si sigur veti reusi. Nu pot posta numele programului, este interzisa reclama in forum.

Multumesc pentru intelegere.:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salvare bilant pe cd camicami camicami Spuneti-mi si mie,va rog,cum,ce si de unde salvez pe cd ptr.unitatea fiscala, bilantul ? Am validat bilantul, am atasat anexele arhivate zip., asa cum cere ... (vezi toată discuția)
Salvare d.112 ptr.unitatea fiscala camicami camicami Am completat D.112,validata,fara erori,dar nu stiu de unde si cum sa o salvez pe stick ptr.unitatea fiscala. Ce denumire trebuie sa aiba fisierul salvat ? ... (vezi toată discuția)
Raportari semestriale 30.06.2013 depuse la ghiseu Iordache  Victoria Ioana Iordache Victoria Ioana A depus cineva raportarile contabile semestriale pt 30.06.2013 la ghiseu? Intreb pentru ca am cateva nelamuriri: Conform Ordinului 1013 din 2013 : Formatul ... (vezi toată discuția)