Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant 31.12.2011
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant 31.12.2011

Buna ziua! Va rog ajutati-ma cu salvarea bilantului pe CD, nu ma descurc (nu am certificat digital). Arhivarea documentelor scanate am facut-o astfel: adauga intr-o arhiva, am selectar ZIP si OK.
Am completat bilantul, nu are erori, i-am dat validare, mi-a spus ca s-a validat cu succes, apoi imi spune sa atasez arhiva documentelor scanate, I-am dat click pe arhiva zip si s-au atasat. Pe agrafa apar zip si xml. Cand inchid bilantul, ma intreaba daca salvez modificarile, i-am dat da si le-am salvat in pdf.
Pe CD, i-am dat cu copy si paste pe pdf, xml si arhiva zip (documentele scanate initial), numai ca pe CD , daca incerc sa deschid arhiva ZIP, nu se deschid pdf-ul si doc scanate, imi spune: ,,unexpected end of arhive''. Unde am gresit?
Multumesc
Din cate imi amintesc eu, cand 112 se ducea inca la ghiseu, declaratia trebuia inscriptionata pe CD.Nu mergea copy/paste.Poate asta-i problema si la bilant.
Si cum se inscriptioneaza?
Imi pare rau ca insist, dar Imi poate spune cineva cum se copiaza pdf de la bilant pe CD?
Am incercat cu copy/paste si sent to CD dar daca deschid apoi ZIP-ul imi spune ,, sfarsit neasteptat al arhivei''. Il pot copia altfel?
Folositi un program de inscriptionare al CD-urilor, pe care il puteti descarca gratuit de pe internet. Cautati cu aceste cuvinte si sigur veti reusi. Nu pot posta numele programului, este interzisa reclama in forum.

Multumesc pentru intelegere.:)