avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Activitate MadilB

Activitate MadilB

Au afisat locurile si tematica...Pe mine nu prea ma avantajeaza dar tot incerc. Bafta va doresc si spor la invatat.
rosverde a scris:

artax a scris:

cand era pe calendar nu s-a tinut, acum se poate tine si fara calendar

eu merg , desi n-am citit nimic la juridic din august, am facut doar cateva teste de logica

acuma, mai ramane sa vedem bibliografia la civil, si locurile , si alaturi de timpul scurt e un cocktail de zile mari

succes !

nu vreau sa mai pun paie pe foc...dar nici sa invat ca prostul....CSM a tipat ca nu au locuri si ca nu organizeaza niciun concurs...Danilet cand a fost intrebat ce se intampla avand in vedere suplimentarea schemei de personal prin HG plus alocarea bugetara......a spus ca nu se organizeaza nimic...si a stat ca al' din papusoi...... si ca sa vezi .....intr-o zi..... niici nu era pe ordinea de zi......stabilesc sa fie concurs.... vi se pare ca totul e ok ?



Ok-ul nostru nu se potriveste cu ok-ul lor. Oricum "misterul" din jurul lui Danilet este obositor. Eu zic sa o luati ca atare si sa nu mai incercati sa gasiti explicatii logice pentru ce hotarasc cei din CSM. Eu asa procedez.
Au anuntat concursul, la treaba. Parerea mea este ca va fi concurs la data stabilita, 27. 01.2013
yle a scris:

eu nu sunt chiar optimista cu privire la organizarea in 2013 a 2 concursuri, nu mai cred pana nu vad.
Nu asa au spus si pentru anul acesta? si....... uite-l...... nu-i....



E plauzibila varianta asta cu 2 concursuri in 2013 pentru ca s-ar organiza unul in primavara si unul in toamna.
Dar e bine sa nu dam dam cioara din mana pe vrabia de pe gard....asa ca sa profitam de primul examen, oricand ar fi el....
Deja d-nul danilet vorbeste pe blogul dumnealui de ..."daca va fi examen la sf anului sau la inceputul anului viitor..."!!!
Eu cred ca la inceputul anului viitor va fi examenul....
Eu cred ca daca nu se organizeaza acum in noiembrie - decembrie se va organiza la inceputul anului viitor la modul la care se pricep ei mai bine....dau anuntul inainte cu o zi de data intrarii in vigoare a codului de procedura civila, tocmai pentru a se merge pe codul actual....
Admiterea la INM se realizeaza o data pe an ( ca regula). Pentru noiembrie 2012 se preconizeaza a se organiza concurs numai pt cei cu vechime...
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
RoloTomassi a scris:

Vad ca deja Cristi Danilet a trecut in registrul " daca se organizeaza" concursul din noiembrie:
[ link extern ] /
E vorba de raspunsul la intrebarea 49.


Pe de alta parte....
"Puteti sa imi spuneti daca se mai organizeaza concurs pe vechime in octombrie/noiembrie…Va multumesc anticipat.

Comentariu prin carmen — 31/08/2012 @ 5:16 PM | Răspunde


Da, il avem in plan pt sf acestui an.

Comentariu prin Cristi — 31/08/2012 @ 7:11 PM | Răspunde "

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
thomas28 a scris:

nu cred ca va intra in vigoare NCPC... n-au cu ce, si n-au personal...in privinta amanarii examenului din toamna, nici asta nu cred....oricum, cei 100 de oameni nu vor rezolva problema grava de lipsa de personal! doar daca nu vor sa-si paseze dosarele la nesfarsit...si atunci se numeste refuz de a judeca...
romano-americana e mai aproape de gara (pentru cei care vin din afara bucurestiului)
cu ce va laudati inainte de examen??? eu, cu morcovul (cu tot cu frunze):)



L-am intrebat pe d-nul Danilet daca se va amana examenul din motivele expuse in articolul amintit de hope si a zis ca nu crede.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
rosverde a scris:

din cele spuse de ministru se intelege ca sunt 250 plus 150 posturi? sau 250 per total?


Omu` a spus ca sunt 250 de posturi care nu sunt bugetate, deci....ar fi 250 + 150 =:love:
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
hope0022 a scris:

[ link extern ]

3 examene...nu stiu cate locuri....


Hope draga, speranta ramane la tine?:D
Eu zic ca e de bine. Anul acesta este de profitat...