avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate marmotzica81

Activitate marmotzica81

Buna seara.Am vazut ca din anul 2015"se vor majora"#-oalocatiile copiilor.Aveti idee cat le va oferi statul copiilor?
Problema e ca nu am parinti,iar din salariul de bugetar nu-mi permit sa inchiriez o locuinta,mai ales ca eu si sotul avem si un credit bancar pe care il terminam de platit abia in 2018,....deci eu raman fara copil in caz de divort.Multumesc
Buna ziua.Ma numesc Ana-Maria si am o nelamurire care nu-mi da pace de mult timp:eu locuiesc,cu sotul si copilul in casa parintilor lui si de cativa ani sunt controvesrse intre noi ca soti.Intrebarea mea este:in cazul in care divortam-el ramane cu parintii,insa eu nu am pe nimeni sa ma ajute-tutela copilului o voi pierde si va ramane fata la el pentru ca eu nu am casa,nu?Multumesc.
Buna ziua,am si eu o nelamurire in privinta unor bani depusi la cec.Socrii mei,in perioada anilor 1980-1985 si-au facut la cec librete de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme,depunand sume in valoare de 5000 lei comform acelei perioade.Intrebarea mea este,,se mai poate recupera ceva sau acei bani sunt pierduti? Multumesc pentru timpul acordat.
:( se pare ca nu ma descurc in acest joc.imi cer scuze.
Mi se pare o idee interesanta acest joc. =D>
Răspuns la discuția succesiune
multumesc pentru amabilitate.
Răspuns la discuția succesiune
dar in cazul in care unul dintre ei nu mai exista se poate face si in lipsa mea succesiunea,daca eu nu sunt anuntata de catre cei din familiile lor?
Răspuns la discuția succesiune
multumesc pentru ajutor.
Răspuns la discuția succesiune
multumesc pentru raspuns,dar eu la ora actuala nu mai pastrez legatura cu nici unul dintre ei,pentru ca fiecare si-a refacut viata si eu am fost data la o parte de amandoi,asa ca legal imi pot cere drepturile acum,ata in privinta tatalui cat si a mamei,avand in vedere ca in cazul in care se duc,eu nu voi fi anuntata de familiile lor,sau se vor izbi de mine la succesiune?sau se poate face succesiunea si fara mine?Multumesc pentru ajutor si ma scuzati de deranjul prelungit din partea mea.O seara placuta.