Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... ajutor pentru copii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

ajutor pentru copii

Buna seara.Am vazut ca din anul 2015"se vor majora"#-oalocatiile copiilor.Aveti idee cat le va oferi statul copiilor?
Ministrul Muncii, Rovana Plumb, a declarat vineri, într-o conferinţă de presă la Târgovişte, că alocaţiile pentru copii ar putea creşte în 2015, în funcţie de vârsta copilului şi de venitul pe care îl are familia din care acesta provine.
“Începând cu anul 2015, conform solicitării venite din partea primului-ministru şi a societăţii în general. lucrăm la modificarea şi completarea alocaţiei de stat pentru copii, astfel încât din 2015 fiecare copil să beneficieze de o majorare a alocaţiei de stat, iar aceasta se va face în funcţie de vârsta copilului şi de venitul pe care îl are familia din care provine copilul”, a spus Rovana Plumb, potrivit Agerpres.
[ link extern ]

Pana in prezent nu exista nicio estimare exacta in ceea ce ce priveste procentul cu care va creste.
Probabil ca nu va creste deloc. In estimari stam mai bine decat Monaco, dar in viata reala stam mai rau decat Congo.