avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Activitate oprea.madalina

Activitate oprea.madalina

MULTUMESC FRUMOS,
ceva de genul acesta.
multumesc frumos.
in mare parte terenul este impartit. mai sunt cateva chestiuni minore asupra carora trebuie sa ne intelegem.
este o suprafata de teren care o foloseste matusa dar in acte este pe acest titlu si impozitul il platesc eu, lucru care nu pre imi convine. la notar matusa nu vrea sa mearga pt ca zice ca nu are bani. acolo costurile sunt mai mari si nu imi convine sa platesc eu singura.
deci ne intelegem la mediere si acordul respectiv il autentificam in instanta, da?
ce acte mi-ar trebui pentru chestiunea asta
pe de alta parte mie nu-mi convine sa platesc eu impozitul si pentru ce foloseste ea.
as vrea sa ii chem la mediere sau in judecata sa rezolvam odata
pai nu prea ne intelegem.
sora tatului zice ca nu are bani....
eu ma gandeam la mediere si apoi instanta. poate asa este mai ieftin si mai putin timp.
este ok?
buna ziua!
am urmatoarea speta:
titlul de proprietate pe terenul agricol este pe numele bunicului care este decedat. bunicul are doi copii dintre care unul din ei, adica tata, este si el decedat.
petem sa ne impartim mostenirea prin mediere, ce acte ar fi necesare si ce ar insemna acest lucru ca si costuri si timp
multumesc anticipat,
stiu ca se poate intra in magistratura si cu o vechime de 5 ani ca si avocat, consilier juridic, etc
stie cineva cand se va organiza urmatorul examen si pt ce anume (judecatori sau procurori)
multumesc anticipat
Discuție infintare SC
help
vreau sa infiintez o sc. as vrea sa trec la activitati cam tot ce se poate.
ce trebuie sa fac. ce acte imi trebuie
are cineva un model ce act constitutiv?
pt inceput as vrea sa desfasor activitate de prestare servicii - curatenie
ce trebuie sa fac
ajutooooorr
ma poate ajuta cu un model pt. "CONCLUZII SCRISE"?
multumesc anticipat
am auzit un zvon conform caruia, odata cu intrarea in UE, o sa fie infiintate instante speciale pt. functionarii publici (asemenea celor de munca).
stie cineva ceva concret?