avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate gvt

Activitate gvt

pe ce cod COR as putea face angajarea unei persoane cu studii medii( postliceala) care intocmeste facturi/chitante, incaseaza facturi, tine stocurile( raport gestiune, fise magazie, verificare stoc), completeaza registrul de casa, intocmeste NIR-urile si mai are si ceva atributii de secretariat? multumesc
asa am calculat si eu. ce ma interesa in mod deosebit este daca se aplica popriri pt acesti bani, cv zilelor co neefectuate. se pot retine doar drepturile salariale lunare sau si cele cuvenite din zilele co neefectuate, tinand cont ca voi primi salariu pe perioada lucrata din septembrie, 01-18.09.2013?
multumesc

pt detalii: am credite bancare neachitate, deci mi-au blocat conturile si mi-au trimis popriri pe salariu/venit in consecinta lunar mi se retin 50% din drepturile salariale care se vireaza catre banci
in 26.08.13 mi-am depus demisia cu preaviz; miercuri, 18.09.2013, este ultima zi din preaviz; mai am de incasat banii pe 17 zile( din calculul facut de mine) concediu de odihna aferent anului 2013 pana la incetarea contractului de munca.
daca am 25 zile/an se ia in calcul si luna septembrie pt retribuirea concediului neefectuat, sau se calculeaza doar pana la luna august care este intreaga? va rog sa ma ajutati cu numarul zilelor ce trebuiesc platite.
pe drepturile salariale din urma concediilor de odihna se pot pune popriri? eu avand poprire pe salariu, 50%, e posibil sa-mi retina acesti bani din concediu de odihna neefectuat?
multumesc
politia mai are dreptul odata cu ISCTR, de a verifica diagramele? pana acum aveau sau isi luau acest drept
multumesc