avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Activitate popanca

Activitate popanca

Discuție debitare amenzi
Un casier din primarie are obligatia de a debita amenzi primite de la politie?
A
s vrea sa aflu articolul din legea care ne obliga sa debitam amenzi ca si casieri .Poate primarul sa ne oblige ?
Cat timp este valabila o somatie dupa emitere daca nu am reusit sa incasam creantele ,la cat timp putem emite alta somatie si titlu executoriu?
Sunt angajat la primarie ca inspector asistent gradul 1 cu studii superioare in domeniu (la impozite si taxe),am 3 persoane in intretinere, 7 ani vechime , colega mea este inspector superior gradul 3 ,2 persoane in intretinere ,20 ani vechime va rog frumos sa ne calculati salariu cuvenit fiindca nu mi se pare corect calculat .
In ce conditii persoanele fara studii de specialitate in domeniul asistentei sociale pot indeplinii atributii specifice asistentului social prevazute de legislatia in vigoare in domeniu?
daca in concediul medical se trec 30 zile sau 31 depinde de cate zile are luna respectiva ,se platesc toate sau numai zilele lucratoare din luna respectiva?
Am avut proces dar am pierdut .Mai are rost sa fac recurs ?
Răspuns la discuția PROMOVARE IN CLASA
Chiar nu stie nimeni la ce pot sa ma astept?
Răspuns la discuția Aplicarea Ordonantei 92
Scuze am gresit sunt la noi la primarie ,va multumesc mult
Răspuns la discuția scutire amenzi persoana decedata
MULTUMESC MULT
Răspuns la discuția Aplicarea Ordonantei 92
Motivul lor este simplu locuioeste fara forme legale ,adica nu si-a schimbat domiciliul din buletin