avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters252159

Activitate ContSters252159

Răspuns la discuția cumparare autoturism
Acela este un citat al vanzatorului:"eu am succesiunea facuta pe masina precum si procura pspeciala ce imi da drept de vanzare al masinii".
Eu cumpar.

Răspuns la discuția cumparare autoturism
El nu trebuie sa o radieze din circulatie sa pot sa o inscriu eu?
Răspuns la discuția cumparare autoturism
El spune ca merge la Caransebes la mama sa, scoate certificat fiscal.A mai scos un certificat fiscal cand a facut succesiunea dar ca e valabil 30 de zile si a expirat probabil:" eu am succesiunea facuta pe masina , precum si procura speciala ce imi da drept de vanzare al masinii . Daca trebuie mers la Resita , unde locuieste mama mea, eu o sa merg acolo de azi intr-o saptamana si pot ramane pana Luni sa rezolv actele."
Doresc sa achizitionez un autoturism care este inscris in Caras Severin.
Vanzatorul locuieste in Sibiu iar autoturismul este mostenit dupa decesul tatalui : are succesiunea facuta pe masina , precum si procura speciala ce ii da drept de vanzare al masinii(asa spune el) .
Ce trebuie facut sa nu am probleme si sa pot inscrie masina pe judetul meu(Valcea).
Doresc sa achizitionez un autoturism care este inscris in Caras Severin.
Vanzatorul locuieste in Sibiu iar autoturismul este mostenit dupa decesul tatalui : are succesiunea facuta pe masina , precum si procura speciala ce ii da drept de vanzare al masinii(asa spune el) .
Ce trebuie facut sa nu am probleme si sa pot inscrie masina pe judetul meu(Valcea).