avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 153 soluții astăzi
Forum Activitate daniel_croitoru

Activitate daniel_croitoru

pai stiu si eu asta, doamne , intrebam ,,cunoscatorii,, daca la probele astea risc trimiterea in instantaDLD:D::D:D:D
Si ce parere aveti voi ramane in sfera contraventionala ,vizavi de probele prezentate? sau risc vreo trimitere in instanta?? Multumesc
In primul rand multumesc din nou celor care ami vor raspunde si mie la urmatoarea intrebare, la sfarsitul lui septembrie trebuie sa plec in strainatate, si am un dosar de cercetare la parchetul sectorului 6 , cu probe de sange 0,70 respectiv 0,55 , s-a cerut un calcul retroactiv de politie care a venit ,,ca fiind in momentul opririi o alcoolemie teoretica in crestere de circa 0,75 respectiv 0,85.Am fost instiintat ca dosarul a fost trimis de catre organele de cercetare din cadrul politiei catre parchet,,cu prpunerea de scoatere de sub urmarire penala,, Mentionez ca dosarul este la parchet de o luna de zile .intrebarea esentiala este cat aproximativ v-a mai putea dura o solutie pentru a ridica permisul , si daca s-ar mai putea schimba ceva in acest dosar , ??:hammer::hammer::hammer::worthy::worthy::worthy: Multumesc tuturor care ami vor raspunde...
Răspuns la discuția termen solutionare dosar
multumesc
Răspuns la discuția termen solutionare dosar
pai bun si au acum ce fac pentru ca la sfarsitul luni noiembrie trebuie sa plec in strainatate cu serviciul... aproximativ in cat timp poate veni o solutie in dosar avand in vedere ca fapta nu este atat de grava Multumesc..
Daca rezultatele alcoolemiei sunt sub 0,80 in sange iar recalculareea ca fiind intre 0,75 si 0.85 ce s-ar putea intampla si dosarul cam in ce perioada de timp se solutioneaza,? o sa mai fiu chemat la audienta sau voi primi doar rezolutia de la parchet? Multumesc
Răspuns la discuția dosar penal sau amenda ?
dar banuiesc ca exista si posibilitatea de trimitere in instanta, si o perioada de solutionare cam cat ar putea dura ? si a fost oprire de rutina faca accident ...multumesc
buna ziua am si eu urmatoarea intrebare la probele de sange am avut 0,75 0,65 si la recalcularea ceruta de politist 0,85 dosarul este la parchet din martie si nu cunosc propunerea facuta , ce as putea primi la rezolutie ,va multumesc pentru pareri