Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... termen solutionare dosar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

termen solutionare dosar

Daca rezultatele alcoolemiei sunt sub 0,80 in sange iar recalculareea ca fiind intre 0,75 si 0.85 ce s-ar putea intampla si dosarul cam in ce perioada de timp se solutioneaza,? o sa mai fiu chemat la audienta sau voi primi doar rezolutia de la parchet? Multumesc
fiind la limita aveti sansa sa scapati cu o amenda si suspendare 90 de zile.
Nu exista legal precizat un termen limita de solutionat cauze
pai bun si au acum ce fac pentru ca la sfarsitul luni noiembrie trebuie sa plec in strainatate cu serviciul... aproximativ in cat timp poate veni o solutie in dosar avand in vedere ca fapta nu este atat de grava Multumesc..
informati-va la procurorul de caz despre stadiul dosarului si eventual despre posibilitatea urgentarii.
multumesc