avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate amintrebari

Activitate amintrebari

Răspuns la discuția PROXENETISM
dar am cautat peste tot dar nu gasesc art 329 alin 4.puteti sa imi explicati in ce consta?va rog.si tot nu am inteles sunt supuse sub sechestru asiguratoriu si daca nu plateste daunele sunt confiscate sau cum?si daca am plati daunele se ridica sechestrul?
Răspuns la discuția PROXENETISM
POTE CINEVA SA IMI EXPLICE? SE CONFISCA SAU E DOAR SECHESTRU ASIGURATOR?Menţine măsura sechestrului asigurător instituit prin ordonanţele nr.263 D/P/ 2010 din data 28.02.2011 asupra bunurilor aparţinând inculpaţilor .În baza art.118 alin.1 ,alin.4 şi alin.5 Cod penal,art.329 alin.4 Cod penal şi art.25 din Legea nr.656/2002, Dispune luarea măsurii de siguranţă a confiscării speciale asupra bunurilor inculpaţilor şi sumelor de bani ,în privinţa cărora a fost instituit sechestrul asigurător prin ordonanţele nr.263 /D/P/ 2010 din 28.02.2011 .
Răspuns la discuția PROXENETISM
Am trimis banii pe numele concubinului de bunavoie,nesilita de nimeni,si despre contract nu exista nici un contract
Răspuns la discuția PROXENETISM
Dar daca mi-as cere banii inapoi,banii trimisi prin western union din care sotul meu a cumparat bunurile i-as putea primii inapoi?ce ar trebuii sa fac?este o problema daca nu sunt casatorita cu el?traiesc in concubinaj.in rechizitoriul lui reiese ca am trimis mai mule sume de bani prin western union?i-as putea cere inapoi ?sau ce sfat imi dati?el are un avocat si eu cred ca toti avocatii stiu ce e ala un sechestru asiguratoriu.aici pe site mi-au raspuns mai multe persoane si mi-au sus ca daca am sechestru asiguratoriu ,dupa ce platesc daunele se ridica sechestru.dar avocatul nostr nu ne-a relatat acest lucru ne-a zis dor ca sunt sub sechestru si ca lucrurile or sa fie confiscate.nu mai inteleg nimic. Dar nu nea zis nimic,ca daca platim daunele ni se dau lucrurike inapoi
Discuție PROXENETISM
BUNA ZIUA.PRACTIC PROSTITUTIA IN ALTA TARA UNDE ESTE LEGAL SI PLATESC LA STAT.DE PE URMA ACESTEIE AM CUMPARAT MAI MULTE BUNURI PE NUMELE SOTULUI MEU.ACUM TOATE BUNURILE SUNT SUB SECHESTRU ASIGURATORIU DEOARECE DIICOTUL SA AUTOSESIZAT FARA NICI O PLANGERE DE PROXENETISM.EL ACUM ESTE ARESTAT PENTRU PROXENETISM,TRAFIC DE MINORI SI VIOL.NU ARE NICI O PLANGERE PENTRU PROXENETISM SAU TRAFIC DE MINORI.ARE 3PLANGERI DE VIOL CARE NU SUNT ADEVARATE AVEM DOVEZI AUDIO SI VIDEO FACUTE DE UN DETECTIV PARTICULAR DIN CARE REIESE CA NU AU FOSTVIOLATE,DAR ACESTE DOVEZI NU NE-AU FOST LUATE IN CONSIDERARE.EL ESTE ARESTAT LA 7 ANI DE PUSCARIE,TREBUIE SA PLATEASCA DAUNE MORALE LA CELE TREI FETE,SI BUNURILE SUB SECHESTRU ASIGURATORIU.NU INTELEG DE CE LUCRURILE SUNT SUB SECHESTRU DEOATECE NU ARE PLANGERI DE PROXENETISM.DOAR DE VIOL CU PROXENETIMSMUL SI TRAFICUL DE MINORI DIICOTUL SA AUTOSESIZAT SINGUR.DECI POT SPUNE CA DIICOTUL ESTE PROXENETUL MEU DEOARECE IMI IA LUCRURILE.VA ROG AJUTATIMA.CHIAR NU STIU CE SA FAC.ESRE CORECT CE FACE STATUL ROMAN CU BANII CARE VIN IN TARA SI CARE AJUTA TARA

Interventie moderator: Va rog sa numai scrieti cu majuscule. Scrierea mesajelor cu majuscule constituie o incalcare a regulamentului de postare. Va multumesc.
Răspuns la discuția sechestru asiguratoriu
Daca v-as da numarul de dosar mi-ati putea spune ce as putea face?
Răspuns la discuția sechestru asiguratoriu
Deci daca face recurs se poate sa i se ridice sechestrele?
Imi poate spune cimeva ce inseamna sechestruu asigurator?sotul este in condamnat,daune morale trebuie sa plateasca,si toate lucrurile,casa,masina,aur,toate puse sub sechestru asigurator.se poate intampla sa i se ia toate bunurile?