avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate lusyana

Activitate lusyana

eu am doar cateva vanatai pe mana , se vede cum am fost stransa ! pot obtine certificat medico-legal>?
Multumesc frumos :) dar daca mama lui lucreaza la IML e o prblema...am mai avut un accident rutier si mi au "gresit" certificatul medico-legal.NU mAI AM increDeRE
lusyana a scris:

daca ma duc la IML ....sper ca nu duc politia pe capul lui .


defapt la IML lucreaza mama lui , cum sa ma duc?
daca ma duc la IML ....sper ca nu duc politia pe capul lui .
Barbatul cu care sunt nu a acceptat niciodata copilul si nici parintii lui , ma abuzeaza verbal si astazi mi a facut si cateva vanatai pe mana, si mi -a spus ca ii e scarba de mine, il rog mereu sa stea cu copilul si zice ca are treaba ( se joaca pe pc) si de la asta incepe scandalul . De stat , nu sta cu copilul avand un program de la 8-16 , avand un salariu de 1500 de lei el nu cumpara mai nimic copilului.
banii de la botez i-a bagat intr un pc performant 5000 lei si mai baga i banii in jocuri online. M-a dat afara de cateva ori si am fost prea lasa sa plec, ca ma ameninta sa plec dar copilul sa ramana .Ce pot sa fac?? ps : povestea e lunga si in capul lui eu sunt vinovata.


Daca plec fara ca el sa fie acasa poate sa ma dea in judecata ?? sau pot pati ceva?


Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
am depus actele....si pot lua c.c.i.a..
Răspuns la discuția Nou nascut!
Multumesc frumos !! :bow:
Discuție Nou nascut!
1.Se mai da prima pentru nastere ?? sau alte beneficii??=D>
2.S-a modificat ceva de anul trecut pentru indemnizatie CC ? (studenta la zi):sorry:
3.Actele pentru indemnizatie si alocatie copil le poate depunde tatal desi nu suntem casatoriti?:frantic:

Răspuns la discuția Soluþia pronunþatã în proces
se face recurs!
Răspuns la discuția Soluþia pronunþatã în proces
mi-a ajuns raspunsul de la judecatorie . De aia era nervoasa ! :) Adevarul e daunele morale+materiale nu acopera faptul ca eu am pierdut 1 an de facultate, scoala de soferi, pastile , traume ... [183 lei materiale desi dau un exemplu refacere an scolar 700 lei , scoala de soferi 1300 lei + altele ] Morale 1740 lei :) astea 2 adunate nu acopera ceea ce am cheltuit eu cu scoala /facultate ....Ce decizie ciudata!