avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate florynp

Activitate florynp

Buna seara,
Ce presupune contractul civil de prestari servicii ce il poate incheia un parlamentar, deputat sau senator, cu o persoana pe care o angajeaza la cabinetul sau din teritoriu? Ce contributii catre stat plateste angajatorul si ce contributii catre stat plateste prestatorul? Este nevoie ca prestatorul sa fie Persoana Fizica Autorizata? In ce conditii poate beneficia prestatorul de vechime in munca, somaj, concediu pre si post natal si indemnizatia de crestere a copilului?
Va multumesc!
Va multumesc de informatii
Va multumesc pentru informatiile acordate, dar am o nelamurire, cu acest nivel de studii pot fi incadrat pe un post cu studii superioare (inspector sau consilier, de exemplu), sau numai ca referent - studii medii? De exempu, pentru a ocupa un post de conducere este necesar un Master
freeelis a scris:

Daca v-ati continuat studiile in sistem Bologna ce ciclu ati absolvit , numai ciclu I sau ciclu I + ciclu II ?


Am absolvit Colegiul de Administratie si Secretariat cu o durata de 3 ani si am continuat la Administratie Publica pentru inca 2 ani deoarece 1 an a fost echivalat.
Buna ziua,
In cazul in care am absolvit un colegiu de Administratie si Secretariat dupa care am continuat studiile, in sistem Bologna, la Facultatea de Administratie Publica din cadrul Universitatii din Bucuresti pot fi incadrat pe un post cu studii superioare sau numai pe un post pentru studii medii.
Cu studiile superioare de scurta durata ce fel de post pot ocupa; pentru a fi functionar public, inspector de specialitate - de exemplu - trebuie sa fi absolvit si un master?
Va multumesc anticipat,
Florin.