avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate tbia

Activitate tbia

Am nevoie de o informatie.
In luna mai 2014 m-am angajat intr-o localitate la o distanta de 80 de km de cea de domiciliu, initial contractul individual de munca fiind incheiat pe o perioada determinata de 3 luni, iar dupa expirarea acestei perioade a fost prelungit pe perioada nedeterminata. Intrebarea mea e daca as putea beneficia de prima de instalare, tinand cont ca la data angajarii eram somera si in urma angajarii mi-am schimbat si domiciliu.
Multumesc anticipat
Buna ziua, as dori sa stiu ce categorie de produse alimentare se pot vinde intr-un magazin fara a avea curs de igiena?
Multumesc
Buna ziua, ce mi se poate intampla daca ma angajez intr-un loc nou si nu spun angajatorului ca sunt insarcinata?
Multumesc
Buna ziua
Sunt in preaviz si doresc sa stiu, daca anunt angajatorul ca sunt insarcinata, mai pot fi concediata?
Multumesc
Multumesc
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru infiintarea unei intreprinderi individuale.
Multumesc
Da, de fapt cred ca la asta ma gandeam, ca ambii soti sa fie proprietarii imobilului.
Multumesc.
Cred ca de fapt pe mine ma interesa, ce act ar trebui sa faca sotul. Probabil m-am exprimat gresit.
Ce poate face unul dintre soti, care a cumparat o casa inainte de casatorie, pentru a trece si pe celalat sot pe extrasul de carte funciara?
Răspuns la discuția Demisie administrator bloc
Si gestiunea o predau presedintelui? pentru ca nu mi-am gasit inlocuitor
Iar in cazul in care mai primesc insttintari de la finante sa le duc o copie dupa demisie?
Multumesc