avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Activitate gesyka

Activitate gesyka

Bună ziua as dori sa știu în condițiile în care mama este încă în viata sora îmi poate da o declarație la notariat precum ca renunță la drepturile succesorale care ii revin în urma decesului mamei mele
Răspuns la discuția executare silita
Multumesc pentru raspuns avand in vedere ca sunteti avocat putem tine legatura pentru solutionarea acestei probleme ??Va pot trimite numarul de dosar in care sa pronuntat hotararea --eu nu locuiesc in Romania O zi buna
Buna ziua am o hotarare de executare silita din 2011 pentru un credit bancar timp in care nu am luat contact cu firma de recuperare care dupa atatia ani inca imi mai trimite somatii la domiciliu As dori sa stiu in ce situatie ma aflu din punct de vedere juritic dupa atatia ani,Tin sa mentionez lucrez si traiesc in alta tara dar as dori sa ma intorc in tara.In cazul in care ma angajez imi poate pune oprire pe salariu
Răspuns la discuția executare silita
sa finalizat cu executare silita multumesc pt raspuns
Am fost data in judecata de o firma de recuperari pentru executare silita a unei datorii la banca proces finalizat in 28.04.2011.As dori sa stiu daca sa prescris aceasta executare si de ce firma de recuperari imi trimite in continuare scrisori multumesc
As dori sa stiu in cat timp se prescrie o executare silita ?..la data de 28 04 2011 o firma de recuperare a obtinul o executare silita pe numele meu ( nu detin nimic pe ,dar as dori sa fac un credit pt un apartament )tin sa mentionez ca imi vin scrisori saptamanal de la aceasta firma .Daca cumpar un apartament pe numele meu cu credit ma poate executa ?Multumesc!
adica o sa am si cazier?
muncesc de zece ani fara antecedente am furat o crema de 25 e intrebarea este imi poate suspenda permisul de munca?
am invitatie la tribunal ce se poate intampla¿