avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate Egnar

Activitate Egnar

Am un contract de inchiriere incheiat la circa financiara pe 6 ani, intre mine si propietarul care intre timp a vandut casa dupa 9 luni .Noul propietar ma dat in judecata pe mine chirias fara sa primesc citatie prin anunt public.Rezultatul este acesta .......Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite în parte cererea de încuviinţare a executării silite formulată de creditorii B şi B A, prin Biroul Executorilor Judecătoreşti Asociaţi L şi J, împotriva debitorului A. Încuviinţează executarea silită a titlului executoriu reprezentat de contractul de închiriere pentru suprafeţe cu destinaţie de locuinţă înregistrat la Administraţia Finanţelor Publice Sector ... sub nr. 10637 din 10.05.2012, încheiat între C şi A, pentru recuperarea sumei de 350 lei şi a cheltuielilor de executare, prin toate formele de executare prevăzute de lege. Autorizează pe creditorii B şiA să treacă la executarea silită a obligaţiei cuprinse în titlul executoriu reprezentat de contractul de închiriere pentru suprafeţe cu destinaţie de locuinţă înregistrat la Administraţia Finanţelor Publice Sector ... sub nr. 1067din 10.05.2012, încheiat între V şi A...Respinge ca neîntemeiată cererea de încuviinţare a executării silite îndreptată împotriva numitei L. Respinge ca neîntemeiată cererea de încuviinţare a executării silite pentru recuperarea cheltuielilor de întreţinere. Fără cale de atac în ceea ce priveşte soluţia de încuviinţare a executării silite. Cu apel care se depune la Judecătoria sector 5...Bucureşti în 5 zile de la comunicare în ceea ce priveşte soluţiile de respingere a cererii de încuviinţare a executării silite. Pronunţată în şedinţă publică, azi,
Document: Încheiere finală (dezinvestire) ......Mentionez ca am un contract eu chirias incheiat la circa financiara pe 6 ani cu fostul propietar ,contract neresectat de acesta ....Ce inseamna aceasta rezolutie si ce anume pot face.Multumesc
Buna ziua am o intreprindere individuala si in prezent am datorii la finante neachitate.Am inchis punctul de lucru ,un second hand pentru ca nu mergea.Spunetimi cum pot proceda ,care este procedeul macar sa suspend activitatea firmei pe o perioada de timp pentru ca nu mai lucrez cu ea si datoriile sa nu mai curga pentru a putea sa achit restantele ,Multumesc
Răspuns la discuția Dovada platii chiriei
Multumesc pentru raspuns ,I-am trimis chiria conform contractului de inchiriere de la circa financiara si a refuzat sa ii primeasca,s-au returnat ramburs insa nu i-am ridicat de la posta .Cum trebuie sa procedez ,am dovada de la posta unde scrie ca ii refuza...Multumesc
Discuție Fals?
Buna ziua am o firma si am locuit cu mama dea doua,actele fiind in casa si avand acces familia la acte si stampila firmei.Recent am aflat ca mama care era si angajata ca vanzatoare a eliberat niste adeverinte scrise de ea si stampilate cu stampila firmei mele .inclusiv a reinoit contractul de inchiriere pe terenul pe care se afla magazinul fara ca eu sa stiu ea stampiland si semnand contractul de inchiriere .Pot fii eu trasa la raspundere de ceea ce a facut ea?mentionez eu nu am completat nimic adeverinte etc... si nu am semnat nimic ,cii ea...
buna ziua ,am o firma ii , cu un punct de lucru recent deschis dar nu merge magazinul, in care am casa de marcat .Vreau sa inchid punctul de lucru insa nu pot inchide firma de tot pentru ca are datorii...Ce trebuie sa fac cu casa de marcat daca eu nu mai am magazin ,inchid punctul de lucru ,..Mentionez ca punctul de lucru e deschis doar de 15 zile si vreau sa inchid si implicit si casa de marcat.Multumesc


Buna ziua ,angajata mea a reinoit contractul de inchiriere intre firma mea si scoala la care aveam un act de inchiriere ce expirase, act de reinoire pe care a pus stampila firmei fara sa siu eu locuind cu ea si semnatura fiind a ei ,nu a mea.Problema este ca aces act nu se afla la mine ci in posesia ei ,act pe care eu nu il pot recupera deoarece nu mai pot intra in casa .Ce pot face? Directorul scolii nu vrea sa imi dea o copie .Este fals?ce pot face.....deoarece eu nu am stiut nimic...{mentionez ca angajata este mama de a doua si a facut totul fara sa stiu eu ,deoarece am locuit cu ea si actele erau in casa...


Buna ziua ,angajata mea a reinoit contractul de inchiriere intre firma mea si scoala la care aveam un act de inchiriere ce expirase, act de reinoire pe care a pus stampila firmei fara sa siu eu locuind cu ea si semnatura fiind a ei ,nu a mea.Problema este ca aces act nu se afla la mine ci in posesia ei ,act pe care eu nu il pot recupera deoarece nu mai pot intra in casa .Ce pot face? Directorul scolii nu vrea sa imi dea o copie .Este fals?ce pot face.....deoarece eu nu am stiut nimic...
buna seara spuneti-mi cum pot sa imi recuperez si eu bunurile duse la parintii mei cu care nu sant in relatii bune acum ,bunuri respectiv,2 masini de spalat,1 frigider,1 coltar,1 sifonier,1 robot braun nou,1 aragaz ,lucruri pe care am chitante ,dar cei de la politie au spus ca eu nu au dreptul sa mearga cu mine sa le ridic,Mentionez ca eu singura nu ma pot duce sa le recuperez pentru ca sant violenti,verbal si fizic.....Multumesc
Buna ziua doresc sa platesc chiria propietarei dar sa am si eu dovada ca am platit ,insa propietara nu doreste sa confirme scriptic ca primeste banii pe chirie ,mai mult ameninta ca reziliaza contractul de la circa financiara .Ce pot face?Am fost sa ii dau banii si nu a vrut sa semneze pentru plata chiriei ,asa ca ce pot face?Multumesc.
Buna ziua am o intreprindere individuala cu doua puncte de lucru.Doresc ca unul din punctele de lucru sa il inchid iar pe vanzatoare sa o concediez .Spuneti-mi cum trebuie procedat.?