avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 241 soluții astăzi
Forum Activitate gheorghisan

Activitate gheorghisan

Următoarea înfățișare este în iunie, a fost respinsa întâmpinarea tatălui meu.Care este termenul pt a face apel?
Bună ziua. Pe data de 15.02.2024 tatăl meu a avut o întâmpinare la un proces deschis de către cumnata lui pentru a obtine titlu de proprietate pe casa lui și a fratelui lui( moștenire de la părinți pe care nu exista titlu de proprietate) .Judecătoarea a respins aceasta întâmpinarea fără sa spună motivul.Care este termenul pt a dade apel?Mulțumesc! Și de ce pe site-u judecătorie nu este menționat faptul ca i se respinge întâmpinare?
În vederea administrări probelor propuse se amână la data......Nu scrie nimic de respingere întâmpinare! MULȚUMESC!
Bună ziua .am si eu o nelămurire legata de salariu brut.Este normal sa difere salariu brut d p contract fata de cel de p fluturas ?. Contract 3650 brut,fluturas 3321 brut multumesc anticipat
Vechime în munca
Multumesc frumos
Este o firma de amenajări interioare ,si zic eu ca trebuia sa fie 3000 brut
Bună seara.Poate un angajator sa înregistreze un contact de munca la RREVISAL fără semnătură angajatului? Este normal sa treaca in contract salariu 2230 brut, functia zugrav ? Eu stiam ca este 3000 brut.Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Demisie din somaj tehnic
Multumesc frumos pt atenția acordata
Răspuns la discuția Demisie din somaj tehnic
O face Angajatoru ?
Răspuns la discuția Demisie din somaj tehnic
Angajatoru a spus că atâta timp cât sunt in somaj tehnic nu.pot demisiona, decat dupa c se termina somaj tehnic. (Starea de urgenta) Pot sa fac o cerere si sa renunt la acest somaj? Multumesc pt atentia acordata