avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara.Poate un angajator sa înregistreze un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara.Poate un angajator sa înregistreze un contact de ...

Bună seara.Poate un angajator sa înregistreze un contact de munca la RREVISAL fără semnătură angajatului? Este normal sa treaca in contract salariu 2230 brut, functia zugrav ? Eu stiam ca este 3000 brut.Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: gheorghisan , utilizator 20:25, 12 Noiembrie 2020
Da, poate face asa ceva , chiar daca nu este corect.

Salariul minim este de 2230 lei .... 3000 lei este pentru salaratii angajatorilor care au anumite coduri CAEN.
Este o firma de amenajări interioare ,si zic eu ca trebuia sa fie 3000 brut
Nu este relevanta activitatea ci codul CAEN al societatii.
Multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim diferentiat domeniul constructiilor gabriela.pop gabriela.pop Buna ziua, Salariul brut minim diferentiat pentru domeniul constructiilor se acorda tuturor salariatilor angajatorului (personal TESA, personal de ... (vezi toată discuția)
Salariu minim brut domeniul construcțiilor electrad electrad Buna ziua, OUG 114/2018 a introdus salariul minim brut de 3000 lei pentru domeniul constructiilor. Firma mea are ca obiect principal de activitate fabricarea ... (vezi toată discuția)
Conform oug 114/2018 in constructii salariu minim va fi 3000 lei brut. rusualexandra rusualexandra Conform oug 114/2018 in constructii salariu minim va fi 3000 lei brut. Este obligatoriu acest salariu sau se poate da 2080 lei? Daca este obligatoriu se da ... (vezi toată discuția)