avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Activitate Ivanradu53

Activitate Ivanradu53

Răspuns la discuția Intampinare
Mutumesc frumos pentru raspunsuri.O sa ajung acolo si o sa vad ce trimis politia .Au zis ca am trecut pe rosu ,de fapt eu ma incadrasem gresit pe banda de langa bordura unde era intermitent verde la dreapta ,fiind din alta localitate gresisem traseul (eu trebuind sa merg inainte)a venit unul din spate flash-uri claxoane ,si cu viraj stanga maxim incercam sa fac loc nebunului din spate,asta am scris si la mentiunii in procesul verbal , si din dreapta ce sa vezi politia :nu am respectat semnificatia culori rosii a semaforului.
Discuție Intampinare
Buna seara !
Pe data de 11.09.2013 am termen la judecatoria sectorului 5 unde am facut o plangere impotriva unui proces verbal .
Intrebarea mea este ,oare nu trebuia sa primesc intampinare si eu pana in primul termen ?
Plangerea am facut-o pe la inceputul luni iunie.
Multumesc frumos !
Răspuns la discuția Taxa de timbru judiciar
Multumesc frumos !
Răspuns la discuția Taxa de timbru judiciar
La judecatoria sectorului 5.
Răspuns la discuția Taxa de timbru judiciar
Scuze,pentru certificat de grefa.
Scuze inca odata.
Si trebuie neaparat codul ala ?
Răspuns la discuția Taxa de timbru judiciar
Multumesc frumos !
Buna seara !
Pot plati o taxa de timbru judiciar de 1 leu la orice circa financiara pentru o plangere contraventionala ?
Nu am reusit sa o platesc la mine in oras si maine dimineata plec la Bucuresti sa depun o plangere,ideea era daca pot plati si in Bucuresti.
Răspuns la discuția Permis suspendat
Contest procesul verbal dar am vreo sansa ?Mentionez ca nu am fost filmat de politie si nici in intersectie nu erau camere.Iam zis politistului sa imi arate filmarea sa vedem cu eram in intersectie , el spunandu-mi ca nu are filmare si ca el este agent constatator si si-a facut doar datoria.
Va salut cu tot respectul
Duminica dupa amiaza pe la 17.30 eram in Bucuresti (eu sunt din alt oras) ,la o intersectie semaforizata m-am incadrat gresit pentru inainte ,adica pe banda din dreapta langa bordura ,unde evident se afla si o lumina verde intermitenta pentru cei care fac dreapta,in urmatoarea secunda claxoane si flashuri pe mine,zic ce dracu hai sa fac loc cumva ,si cu viraj stanga ies un pic cu botul masini in intersectie,din dreapta cine credeti ca venea evident politia ,tras pe dreapta explicat ca na au sarit aia cu claxoanele pe mine si doar am iesit sa le fac alora loc,nu ca nu ati respectat semnificatia culori rosii si va suspendam permisul.
Ce ma sfatuiti sa fac ?
Aveam si martor langa mine