avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate viorel34

Activitate viorel34

Buna ziua,as dori si eu o lamurire cat mai exacta.Mama soacra a decedat in 16 decembrie 2012,si poseda o garsoniera,singurul copil pe care il avea este sotia mea,va rog sa imi spuneti care este termenul limita pentru dezbaterea succesiuni,si daca in aceasta perioada consiliul local orasenesc percepe taxe pentru locuinta.Multumesc anticipat.Eventualele explicatii mai detaliate sunt bine venite.Va rog sa aveti in vedere ca nu locuim in tara si abia anul acesta de sarbatori ne intoarcem
Discuție Alocatie copii
As dori sa stiu alocatia de stat pentru copii, se plateste si in perioada cat ,copilul este student?
Multumesc
Care masini sunt considerate istorice?.si aici ma refer de la cati ani vechime.
As dori sa stiu aflu aceasta deoarece am vazut ca s-a facut un amendament la taxa de mediu, pentru prima imatriculare.
Buna, la toti cei care imi pot fi de ajutor.As dori sa stiu care sunt atributiunile de serviciu al incasatorilor de impozite si taxe,de la consiliile comunale.Pe timpul raposatului stiu ca avea obligatia sa mearga zilnic in teren cel putin la 40 de locuinte.Acum nu mai stiu,si m-ar interesa acest aspect fiinda eu nu sunt in tara iar persoana care se ingrijeste de casa este non-deplasabila.
Multumesc anticipat.
Doresc sa stiu cat este de legal,ca in registrul de rol de la consiliile locale sa fie inregistrat si codul numeric personal ,al persoanelor inscrise?
Am si eu o intrebare,in ce masura poate fi executata silit o persoane ,pe a carui nume nu figureaza bunuri imobile?Sa fiu mai explicit locuiesc impreuna cu mama mea si totul este inca pe numele dansei .Multumesc.