avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate damiannatasa

Activitate damiannatasa

Răspuns la discuția Furt din supermarket
multumesc este groaznic ce am facut dar am facuto
si acum suport consecintele si rusinea

Răspuns la discuția Furt din supermarket
imi este foarte teama si de aceea pun atatea intrebari, nu stiu cat va dura acest proces. Nu inteleg sistemul si de accea cred ca imi este asa de frica. As dori sa stiu in aproximativ cat timp se solutioneaza cazul?
Răspuns la discuția Furt din supermarket
si cand dispune procuroru dupa ce te cheama la sectie si se mai da o declaratie saau mai sunt si alte proceduri?
Răspuns la discuția Furt din supermarket
nu era mai drept ptr prima abatere sa sedea o amenda administrativa si sa se ia masuri la cea de a doua daca ar fi cazul?
ptr ca e prima abatere si valoarea a fost recuperata
Răspuns la discuția Furt din supermarket
deci sa inteleg se mai da o declaratie la politie si dupa aceia una la procuror la tribunal?
in aceste 2-3 sapamani se aduna probe ?
iar avocat daca nu ne permitemi ni se da din oficiu?
Răspuns la discuția Furt din supermarket
n-am avut probleme ni ciiodata cu legea si cu avocati ,n-i s-a spus ca vom fi sunati de la politie in 2- 3 sapatmani de la politie atunci ce trebuie sa fac sa mergem cu avocat sau nu,?va fi si un procuror acolo sau dupa caz?
Răspuns la discuția Furt din supermarket
de la politie s-a specificat ca este in cercetre penala ptr furt calificat in libertate trebuie sa cautam avocat?
daca esti prins de catre ageenti de paza de la supermarket cu produse neachitate asupra ta si ulteror le achiti si chea]ma politia ce se intampla a fost o prostie ce sa intamplat sa dat declaratie si sa adus la cunostinta ca este cercetat in libertate ,nu stiu nimic despre aceste intamplari si as dori lamuriri sa stiu ce se poate intampl fiind si prima abatere