avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Activitate danyx701

Activitate danyx701

Sigur se plateste, nu intra in categoria hibrid,pro
As fi recunoscator pentru mai multe detali,pentru ca legea spune ca ai dreptul la una la 5 ani iar cei de la fisc au spus ca am dreptul numai la una cu scutirea taxelor.Te rog,astept mai multe date oricum doresc sa o dau este mare un vw passat variant. Astept.
Intrati pe orcare sait vizari auto sh si veti gasi calculatr timbru mediu sau cutati pursisimplu calc
Răspuns la discuția Scutire taxa timbru de mediu
Am cautat actul cu,care aminceput imatricularea si deci m-am prezentat cu certificatul de incadrare in gr.care spune ca am cod boala M45 cod handicap 2. Icercati sa treceti pe locomotor altfel nu veti reusi Cu respect Danyx
Corect,am uitat eu o am de 5ani jumate,dar pentru alta trebuie sa nu mai am anca una pe handicap.
Răspuns la discuția Scutire taxa timbru de mediu
Am sa caut si te voi lamuri,in primul rand eu am trecut prin asta .
Am inteles aspectul,ca si grad si afectiune te incadrezi perfect,apoi se cere ca masina sa fie adaptata conform handicapului ,se rezolva si asta,partea cu permisul nu cred ca poate sa arate legea si art.cu pricina din moment ce orice cetatean roman are dreptul sa o faca,pentru ca se spune clar ca masina poate fi condusa de pers. cu hand. sau de alta persoana cand cea cu handicap este alaturi.Daca te intereseaza o masina gata echipata cu ambreaj de mana si pe GPL eu as vrea sa o vand. Cu respect Danyx701
Da sa este.
As vrea sa-mi vind masina dar daca o vand normal persoana trebuie sa plateasca taxa, dar daca o cumpara tot o persoana cu handicap si ramane sub incidenta aceleiasi legi?
Răspuns la discuția Scutire taxa timbru de mediu
Buna ziua,legea spune clar,de scutire la imatriculare beneficiaza doar pers. cu handicap gr.2 locomotor care adapteaza masina conform handicapului.Va spun acestea pentru ca eu am trecut prin aceasta si am reusit din prima deoarece indeplineam conditii