avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Activitate ionicamirleneanu

Activitate ionicamirleneanu

Se impoziteaza diurna acordata pt munca in strainatate a unui angajat al unei firme din Romania?
Răspuns la discuția Plata concediu medical
multumesc frumos
se platesc 3 zile de concediu medical?
Buna seara. Am o problema la locul de munca si va rog sa ma ajutati oferindu-mi o solutie caci nu stiu unde ma pot adresa. Un coleg de serviciu ma agreseaza verbal in timpul programului, ma ameninta cu moartea, ma urmareste atunci cand el este liber si eu sunt in serviciu. Am anuntat conducera institutiei, am facut si scris dar nu se rezolva nimic. Exista si plangere penala la adresa acestuia si totusi , de aproximativ 9 luni traiesc in stres si frica.
Răspuns la discuția Salariu minim pe economie
Multumesc frumos dar ce pot face eu daca de la personal se refuza majorarea si nu sunt singura cu salariul sub 800lei?
Daca salariul de incadrare este de 767lei ca functionar public la o vechime de 8 ani si 7 luni de ce nu se poate majora la 800lei cu 1 iulie? Raspunsul primit de la personal in unitatea in care lucrez a fost ca nu se poate majora deoarece as ajunge cu salariul la cuantumul salariilor persoanelor cu vechime in munca mai mare decat mine deoarece ultima ordonanta nu prevede si majorarea salariilor acestora.
Răspuns la discuția Salariul minim pe economie
de la personal au spus ca nu se poate deoarece daca majoreaza salariile celor sub minimul pe economie acestea vor ajunge ca valoare la nivelul celor care au vechime mai mare si atunci ne lasa asa cum suntem
la un functionar public cu salariu de incadrare de 764 lei de ce nu se poate majora la 800lei?
daca din toti mostenitorii doar unul a intretinut imobilul timp de 5 ani ceilalti sunt decazuti din drepturi?
Răspuns la discuția Plafon pensie
multumesc