avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate damianramona

Activitate damianramona

deci daca nu e recuperata pina la data vinzarii desi e dosarul inaintat cumparatorul nu trebuie sa o platesca?
buna .in februarie am inscris masina platind o taxa de primainmatriculare de 1250 euro.De o sapt am inaintat dosarul catre tribunalul din deva pt recuperare inainte trimitind cererile care trebuiau la administratia financiara hd. acum vreau sa vind masina .cel care o cumpara mai trebuie sa plateasca taxa sau nu pt ca eu inca nu am recuperato inca?
Răspuns la discuția Credit - retinere rata din cont
dar la banca acum nu se poate face ceva pt ca suntem 3 persoane ? cind a scos creditul era divortat a trebuit sa duca sentinta de divort
Răspuns la discuția Credit - retinere rata din cont
era vb doar de o rata o luna sa ne acorde pt ca rata e fff mare e aproape 1600 si desi muncesc si eu e mai greu si cu un copil.cind era singur ai era mai usor sa plateasca insa acum suntem 3 persoane
Răspuns la discuția Credit - retinere rata din cont
si daca ar avea cardul de salar separat de cel unde plateste rata nici asa nu se poate?
Răspuns la discuția Credit - retinere rata din cont
da acum rata o trage automat de pe cardul de salar .dar ma gindeam daca e cumva vreo posibilitate sa nu o mai ia automat sa o dam din mina rata
daca am credit la o banca si salariul il iau la acceasi banca doar ca pe conturi diferite poate sa imi opreasca rata de pe cel de salar daca nu platesc o rata?sau trebuie sa faca poprire pe salar la firma?
Răspuns la discuția Credit bancar
am revenit am fost la banca si am cerut o reesalonare din nou dar nici nu au vrut sa discute asa ceva. mai am o intrebare: daca o sa faca o cerere prin care sa solicite sa nu ai mai opreasca rata automat de pe card si sa plateasca din mana ar folosi la ceva sar putea face sau eventual sa faca un alt card de salar.E fff rau cu banca asta pt ca daca ai ramine 50 de lei pe card de pe o zi pe alta tot ai ia banca si cind ai intrebam de ce pt ce ne pune in fata un extras de cont cu tot felul de comisioane.
Răspuns la discuția Credit bancar
asa o sa facem multumim mult
Răspuns la discuția Credit bancar
banca nu vrea sub nici o forma sa accepte nimik din ce am cerut am cerut o amanare a 2 sau 3 rate dar nu vor.tot ce prinde pe cardul de salar tot ia