avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Activitate AlinAlinAB

Activitate AlinAlinAB

Răspuns la discuția Asigurare pe numele comodantului
Evident ca platesc eu(comodantul) asigurarea!Cine ar fi destul de tembel in cat sa plateasca pt altul?
Da sigur ca detine permis de conducere.lipsa membru superior(mana) este handicap grav sau nu?banuiesc ca da...
Intrebare: este scutit de impozit un autoturism inmatriculat pe persoana cu handicap?(nu stiu ce grad,persoana nu are o mana) daca da,in ce masura?in totalitate sau partial?Va multumesc!
Va salut.Am un autoturism pe care il folosesc in baza unui contract de comodat,pe termen nelimitat.Intrebarea e : ii pot face asigurare pe numele meu??
Discuție Timbru de mediu
Va salut cu stima si va rog sa imi spuneti daca mai exista ceva posibilitati sa inmatriculam masinile fara plata timbrului de mediu?Am facut actul de partaj in data de 30 iulie,insa prin 5 august s-a abrogat articolul din lege care imi permitea sa inmatriculez masina fara taxa.alt posibilitati mai avem?
p.s. nu ar fi fost normal ca ,daca la data cand am facut actul de partaj exista legea respectiva,sa pot inmatricula masina chiar si acum fara plata?mdaa....Roamnie,dulce Romanie.....#-o