avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Activitate sasha2013

Activitate sasha2013

buna seara .am titlu de proprietate al tatalui meu.tata a decedat .am fost chemat in judecata de nepotii mei.Aveam testament de la tatal meu.am castigat,dar li s-a dat si lor o parte prin hotarare judecatoreasca.titlul de proprietate aramas la mine.la primarie s-a inregistrat fiecare cu partea lui.acum ei vor sa si intabuleze terenul si vor sa le dau eu o copie legalizata dupa titlu de proprietate.sunt obligat?AU NEVOIE LA CADASTRU?ma ameninta ca pot anula titlul dandu-l pierdut.ce pot face?va multumesc si astept un raspuns.
Răspuns la discuția PFA plati cass si penalitati
va multumesc.va rog as mai avea o intrebare.daca nu am incheiat contractul cu cnas,poate noul cod fiscal 2014 sa aiba o prevedere ca acea din 2013 ca pe perioada 1.07.2010-30.06.2013. sa nu se aplice penalitati 30 zile de la scadenta.la mine care ar fi scadenta?va multumesc si o idee daca aveti cum sa fac sa platesc mai putin? trebuie sa platesc la minim pe economie.
revin cu o intrbare.nu platesc chiar daca nu sunt nici angajata,nuci pensionara?eu nu am alt venit?:sorry:
doamne ajuta.ar fi bine. o sa merg la casa de pensii cu deciziile.
daca sunt pfa trebuie sa platesc la pensii daca venutul net anual este 2200.de cand se plateste?si cat este?:sorry:

.
Răspuns la discuția PFA CASS 2006 2013
va multumesc.asta inseamna ca pentru perioada 2007 2012 voi avea o suma imensa de plata. pot face ceva?
va rog revin cu o intrebare cass 2006 -2013 pfa se calculeaza la venit net sau la salariu mediu pe economie.eu sunt pfa sistem :sorry:real.
va rog sa ma lamuriti si pe mine.am un pfa caruia i-am suspendat activitatea anul acesta in mai.zilele trecute am primit o instintare de la cnas sa prezint deciziile de impunere pentru anii 1.01.2006-30.6.2012.puteti sa-mi dati un sfat cum sa procedez.venitul este real.dobanzile se calculeaza din 2006 sau de la data cand inchei contractul.va multumesc.
as dori sa stiu la ce suma ajung penalitatile si plata cass 2006-2012.am primit o instintare de la cnas sa ma prezint cu deciziile de impunere pfa 2006 -2012.mentionez ca primesc anual decizii anaf impozitate la venit net anual. la cass cum voi plati?voi primii amenda?nu sunt asigurata.va multumesc anticipat.:sorry::((