avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate ronaldo77

Activitate ronaldo77

Răspuns la discuția Batrana dementa!
Eu sunt băiatul lui mama si mama mia zis sa scriu ce am scris, ca ea sta acolo. La azil nu o poate ca e demență, si nu are nici pensia necesară sa o poate interna si el nu este tatăl meu.
Răspuns la discuția Batrana dementa!
Si eu asta v am întrebat dacă mama o grijeste pe bătrâna normal nu-i obligata, fata ei ar trebui să o grijeasca,si ea nu vrea sa o grijeasca nu există nici o lege daca mama are grijă de ea, ei cum dupa aceea vin la împărțit dupa ce mama sa chinuit cu ea?nu e corect?multumesc.
Răspuns la discuția Batrana dementa!
Păi nu se poate băiatu unde sta cu mama in drum?
Eu si sotul meu grijim pe mama lui care este pe pat.Sotul meu mai are o sora si un frate care este decedat si are doi copii,problema este ca apartamentul este pe batrana acum si nu mai putem face nimic, pentru ca este dementa.Nepoti ei din partea baiatului decedat nu o cauta niciodata,fata ei mai vine la 2-3 luni sa o vada fara sa ne ajute cu ceva.Trebuie sa le dam si parte din apartament,sotul meu nu are copi tot in familie ramane la copii fratilor lui.As vrea sa stim daca se ia in considerare ca noi o grijim?exista vreo lege?se poate face ceva in acest consens ca nu ne putem intelege.Va multumesc.
Răspuns la discuția Munca la un depozit angro!
Multumesc
Răspuns la discuția vechime pensie
Multumesc
Buna ziua!lucrez la un depozit angro,si as vrea sa stiu la munca aceasta grea se da grupa?multumesc.
Răspuns la discuția Succesiune dupa tata
Si daca mama nu vrea sa faca succesiunea cee ce mia si spus pt ca nu are incredere,daca eu ma casatoresc as vrea ca prietena mea sa aiba o garantie in caz ca mi se intampla ceva punem raul inainte se poate face o hartie la notar sa aiba si ea un drept s-au sa nu fie data afara din casa pentru ca eu nu vreau asta.va multumesc
Răspuns la discuția Succesiune dupa tata
Inainte de casatorie vrea sa treaca pe mine doar.Va multumesc
Răspuns la discuția Succesiune dupa tata
La mama asta ii frica daca face succesiunea pe mine zice ca daca ma casatoresc are parte si prietena mea si ma poate lasa fara apartament?deci nu are dreptul?multumesc