avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate rose2003

Activitate rose2003

Sotul meu,sofer pe maxi taxi a accidentat grav o batrana pe trecerea de pietoni....Batrana a suferit numeroase traumatisme insa si-a revenit:inca face recuperare si va depasi cu mult cele 90 de zile de ingrijiri medicale...in tot acest timp ne-am interesat indeaproape de soarta batranei prin fiul acesteia contribuind cu sume de bani necesare spitalizarii,etc.....fiul batranei spune ca nu vrea nimic pe cale legala decat acest ajutor si nici nu va actiona in vreun fel.....
Nu stim insa ce se va intampla cu sotul meu dupa cele 90 de zile'' legale'' de spitalizare ale batranei accidentate......Va mai putea circula cu dovada de circulatie??Cand se va termina procesul?Care sunt prevederile legii in acest caz????Ne trebuie un avocat????Nu stiu nimic despre daune morale,daune civile,cheltuieli de spitalizare,etc....
multumesc de ajutor
Eu,fiica dintr-o relatie a mamei mele....mama recasatorita cu un alt barbat care are si el o alta fata....impreuna au o fiica....locuiesc intr-o casa mostenire a acestui barbat de la mama sa......intrebare:ce drepturi revin fiecaruia in cazul mortii mamei?dar a tatalui?eu am vreun drept aici?
Eu locuiesc aici de 7 ani timp in care am facut f multe investitii in speranta ca mi se va face un act pe o jumatate din curte.......pot face o expertiza ceva ca sa-mi pot recupera investitia in cazul in care ma da afara?
multumesc anticipat astept un raspuns urgent

Editat de moderator simonette12- motiv: pct.1.1 din Regulament (nu sunt necesare 7 semne de intrebare)