avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate enamata

Activitate enamata

Buna seara,
in ce conditii se poate lua un credit de 10.000 Euro pe persoana juridica, tinand cont ca exista si un leasing inceput acum 8 luni?
Firma este activa din 2012, nu are datorii la stat iar domeniul de actitivate este de SSM, PSI, RSVTI.
Am nevoie de acest credit pentru a demara o noua afacere.
Multumesc
Salutare tuturor,
m-am decis, intr-un final, dupa 14 ani, sa dau la facultatea de drept la zi. Am renuntat la facultate in anul I pentru a lua drumul tarilor occidentale dar, intre timp m-am decis sa ma reintorc acolo unde simt ca intr-adevar sunt acasa, si am hotarat sa fac totusi ceva folositor cu timpul pe care-l mai am pe acest pamant.
Nu am inca o tinta bine definita in privinta profesiei, inca oscilez intre functia de procuror sau de avocat. Sunt inca in faza de asimilare a cunostintelor despre fiecare functie. O singura intrebare am. Este tarziu ca la varsta de 33 de ani sa apuc pe aceasta cale? Tinand cont de durata studiilor si a stagiaturii ar insemna sa pot practica una din aceste doua functii dupa varsta de 40 de ani. Asadar, este prea tarziu, conteaza ce varsta ai? Desigur voi aprecia doar raspunsurile avocatilor si/ sau procurorilor cu experienta, si a celor care stiu cu adevarat ce inseamna sa lucrezi in aceste domenii.
Va multumesc anticipat.