avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate ovidiu martin

Activitate ovidiu martin

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile dvs., o sa actionez banca in judecata
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc mult ptr.raspunsul acordat!!
Doresc sa va adresez o intrebare celor cunoscatori: momentan nu sunt in tara iar in urma unui proces mi-a fost exeutata toata suma din cont de salariu fara a se mai lua in considerare ca trebuie sa mai supravietuiesc .
Momentan nu sunt in tara si nu am nici un ban ,eu depinzand de acel cont si de acei bani din tara ce mi-a fost executata.
Ce ma sfatuiti sa fac cazul meu ?
Consider ca este un abuz din partea bancii dar si a executorului judecatoresc pentru ca ,consider ca nu este legal sa mi se ia toti banii din cont punandu-ma in imposibilitatea unui trai decent ,imposibilitate de plata...
Pot sa formulez o cale de atat?
Banca ma invita respectuos ori de cate ori le spun ca nu am bani sa merg la ghiseul bancii dar pana acolo cum ma descurc?
Nu stiu ce sa fac sunt la distanta si nu ma pot descurca in situatia in care sunt.
Astept parerile dvs.aici cat si in privat,
Va multumesc
Va multumesc foarte mult pentru raspunsul acordat!
Solicit informatii despre ceea ce inseamna rechizitoriu de anulare a sentintei si inchiderea dosarului.
In 2014 am avut un proces pe civil pe care l-am pierdut mi-a venit hotarare dar care nu s-a pus in aplicare doarece firma cu care ma judecam era in faliment.
Acum cateva saptamani avocatul mi-a propus sa facem un rechizitoriu de anulare a sentintei si de inchidere a dosarului...
Din 2014 de cand am primit hotararea nu s-a mai intamplat nimic.

Este bine sa facem acest rechizitoriu in situatia mea sau lasat dosarul sa se prescrie?
Va multumesc mult pentu raspuns!
Buna ziua!Va rog spuneti-mi care sunt actele care trebuiesc depuse la dosar pentru un partaj imobiliar in instanta.
De asemeni pareri legate de problema mea sunt binevenite.
Va multumesc mult!
Buna ziua...am un coleg de servici care este interesat sa-si ia categoriile C CE si D in tara la noi...si nu stiu exact daca este permis si cum s-ar putea face chestia asta ce acte i-ar trebui s-ar putea sustine examenul in limba germana (teorie) stiti cam cat timp ar dura toate acestea estimativ sau cineva ce cunoaste...
M-ar interesa niste raspunsuri avizate...

Va multumesc mult...
Buna seara!vreau sa va impartasesc intamplarea mea:
Acum cateva zile m-a abordat o tipa pe net din alta tara si mi-a zis ca ma place.
Ulterior mi-a dat webcam si am vb putin de unde ea a inceput sa faca sex.......
Am admirat ca si o conversatie privata cum am crezut ca este...timp in care mi-a cerut sa fac si eu..
Am facut in cele din urma si eu dar la urma mi-a dat sa vad ca am fost inregistrat si ca are inclusiv IP meu si ca va distribui pe fb filmul cu mine familiei si la toate contactele si sa-i dau 1000€.
Nu-i dau banii ptr.ca nu am nici o garantie ca nu va publica in tara ei sau ca nu va distribui filmul cu mine.
Intrebarea mea este:
Cum ma pot apara...eu nu am proba ca ea mi-a facut sex la webcam ci doar ea are...
Ce castig pot avea sa nu patesc nimic sau si mai rau ...
Multumesc mult ptr.raspunsurile voastre....