avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate NicoletaAnton

Activitate NicoletaAnton

Buna ziua,
Pentru a ieșii la pensie, dacă este necesara cumpărarea a 2,6 ani de contribuții pentru a atinge stagiul minim de 15 ani de cotizare, la care salariu minim pe economie se va raporta atunci când se va face calculul? Cel din 2022 sau cel din perioada imediat ulterioara încetării contractului de munca. Menționez ca ultimul an lucrat a fost 1999.
Mulțumesc!
Buna ziua!
Exista posibilitatea pensionarii unei femei născute pe 16.03.1961 (61 ani și 4 luni) cu un stagiu de cotizare de 13 ani?
Nu contează sub ce forma ar fi pensionarea (excepție caz de boala sau urmaș)
Mulțumesc!
Multumesc frumos!
In cat timp se prescrie o factura eliberata in urma unui contract de 2 ani incheiat si neplatit cu Telekom? Mentionez ca am fost notificata in tot acest timp. Se prescrie dupa 3 ani din momenul ultimei facturi sau a ultimei notificari?
Multumesc.
Răspuns la discuția Proces companie telefonie mobila
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Proces companie telefonie mobila
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Proces companie telefonie mobila
Multumesc frumos!
Buna ziua,
As dorii si eu sa stiu ce se intampla dupa un proces pierdut cu o companie de telefonie mobila (Telekom) in urma neplatii unui abonament pe 2 ani? Tin sa precizez ca suma este de 8000 lei si s-a calculat pentru toata perioada contractului chiar daca abonamenul mi-a fost inchis si eu nu am beneficiat de niciun seviciu. Este normal asa ceva?
Buna ziua,
As dorii si eu sa stiu ce se intampla dupa un proces pierdut cu o companie de telefonie mobila (Telekom) in urma neplatii unui abonament pe 2 ani? Tin sa precizez ca suma este de 8000 lei si s-a calculat pentru toata perioada contractului chiar daca abonamenul mi-a fost inchis si eu nu am beneficiat de niciun seviciu. Este normal asa ceva?
Buna ziua,
As dorii si eu sa stiu ce se intampla dupa un proces pierdut cu o companie de telefonie mobila (Telekom) in urma neplatii unui abonament pe 2 ani? Tin sa precizez ca suma este de 8000 lei si s-a calculat pentru toata perioada contractului chiar daca abonamenul mi-a fost inchis dupa primele 2 luni si eu nu am beneficiat de niciun seviciu in continuare. Este normal asa ceva?
Multumesc!