avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate rluncasu

Activitate rluncasu

4 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergi macar 6 luni la cursuri de kickboxing. O sa inveti sa te aperi si de agresorul de acum si de agresori viitori. In plus, iti faci si prieteni noi.
Pot deschide un PFA pe acest cod avand ca act de atestare profesionala cartea de munca cu incadrarea profesionala COR 216611 Designer grafica (studii superioare) ?

Va multumesc,
Radu
Cu toate ca subiectul roaming-ului involuntar (conectarea la o retea mobila din tara vecina fara ca utilizatorul sa paraseasca teritoriul tarii) in localitati apropiate de granita este relatat pe larg in presa nu am vazut nimic care sa explice cai de atac in cazul unor facturi exorbitante.
Zilele trecute, trecand prin clisura Dunarii, am ajuns la Bucuresti cu aproape 200 euro costuri suplimentare. Telefonul era in bagaj asa ca n-am vazut mesajele.
Asta in reteaua Vodafone, amici de-ai mei aflati in Orange au primit automat mesaje cu reglarea costului suplimentar la zero.

Care sunt posibilitatile mele de a refuza la plata aceste costuri ?
Buna ziua,

Am inchiriat un apartament, am constatat ulterior ca se afla pe lista cladirilor cu risc seismic.Contractul are stipulata o perioada minima de un an, nerespectarea ducand la pierderea sumei platite cu titlu de garantie.
Avand in vedere faptul ca proprietarul a ascuns incadrarea cladirii la risc seismic poate fi reziliat acest contract pentru vicii ascunse ? Se pot cere si daune interese ?