avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Activitate Anamaria04

Activitate Anamaria04

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara, citesc forumul zilnic dar e prima data cand intervin , nu ma pot abtine. Domnisoara a spus ca nu vrea sa faca avort sau sa dea copilul spre adoptie, baiatul e de acord, parintii lor sunt de acord dar ea primeste "incurajari" cat de greu e cu un copil pe cap, ca nu ii vremea de schimbat pampersi si ca are toata viata inainte. Gandeste-te ca iubitul tau e de acord sa il pastrati, are loc de munca stabil, te poate ajuta. Pe langa asta sunt 4 bunici care te pot ajuta cu copilul si tu poti sa iti termini scoala. Cred ca trebuie sa fii monstru ca sa faci avort sau sa iti dai copilul spre adoptie ca tu sa-ti termini scoala si sa-ti traiesti tineretea. Ce viata o sa aiba copilul departe de parinti, oricum ar fii ei ? Cum o sa se simta cand stie ca a fost abandonat? Ce viitor o sa aiba?
Referitor la intrebarea ta, dupa parerea mea neavizata , iubitul tau nu o sa pateasca nimic.
Răspuns la discuția amenda parcare
Multumesc pentru raspuns.
Da, din Cluj sunt, am uitat sa mentionez.
Am studiat ce mi-ati recomandat si am inteles ca parcarea pe trotuar este interzisa daca nu este semn sau marcaj permisiv chiar daca am lasat spatiu pentru pietoni.
Nu-mi ramane decat sa platesc amenda.
Bine am inteles?
Discuție amenda parcare
Buna seara !
Saptamana trecuta am parcat masina in fata blocului, pe trotuar. A ramas spatiu pentru pietoni de aproximativ 2 metri intre masina si bloc.Pe strada respectiva nu este nici un semn care arata ca nu ai voie sa parchezi si totusi am primit amenda.
Din cate stiu eu ai voie sa parchezi daca nu este nici un semn si daca lasi cel putin un metru pentru pietoni.
Asa e?
Am fost informat de la dispeceratul Politiei Locale ca pot sa contest amenda la Registratura Primariei. Cei de la Registratura imi zic ca nu se poate contesta amenda decat prin instanta.
In procesul verbal agentul constatator a declarat ca faptele constituie contraventie prevazuta de HCL 61/2014 art1 alin2 lit a si HCL61/2014 art 3 lit a
Ce pot face?

Multumesc anticipat