avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate moss

Activitate moss

Bună seara .. .. și eu sunt din Mihăilești și am probleme de genul și aș dotj să iau legătura cu dvs dacă se poate
Sunt beneficiara legii 118 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum şi celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri.
Buna ziua……legile speciale pot fii executate silit …Multumesc
Răspuns la discuția probleme vecini
am solicitat si de la sts apelurile mele catre 112 din anii 2019,,,,,2022 dar fara a da data exacta,,,nu mi am notat nu am crezut ca voi ajunge in acest punct
va multumesc pt ajutor
Discuție probleme vecini
Buna ziua....De trei ani am probleme cu vecinii cu muzica...galagie....tipete si urlete si m am decis sa i dau in judecata ..... pot solicita Politiei procesele verbale de contraventie emise pe numele vecinilor in urma sesizarilor mele la 112
Buna ziua....in urma cu 3 ani am deschis actiune in instanta pentru executare silita ..... dosare nu s au judecat in termen de 3 ani
Aceste dosare s au prescrie inca odata... continua ecutarea ..... care este statutul lor acum si ce am de facut eu .... ce pasi trebuie sa urmez pentru finalizarea acestor actiuni
Va multumesc
Buna ziua, in anul 2007 mi am vandut un apartament si am angajat o firma de imobiliare pentru gasirea unui cumparator. Firma mi a gasit pe cineva interesati sa cumpere imobilul, am mers sa discutam la sediul firmei unde am incheiat un act de comision, cumparatori au vizitat imobilul si a ramas sa mergem sa incheiem actele. Intre timp sunt anuntata de cumparatori ca ei vor sa mai viziteze si alte imobile si tinem legatura. in fine, dupa vreo luna si ceva sunt sunata de respectivii cumparatori ca ei vor sa cumpere apartamentul, sa mergem la notar sa incheiem actele.Am mers si am incheiat actele de vanzare-cumparare. Acum in 2016 m-am trezit cu o potrire pe salariu de la un Executor pentru neplata comisionului catre firma imobiliara.Intrebarea mea este de ce au fost nevoie de 9 ani pentru asi recupera comisionul, daca este legat si ce mai pot face. Va multumesc
Răspuns la discuția executare silita
Va multumesc pentru raspuns. Decizia de executare silita a fost formulata in data de 06.07.2015 fara cale de atac, asa ca contestatia nu mai are rost.
Buna ziua, am o executare silita cu titlul executoriu pentru neplata unui credit bancar. Cardul de salariu imi este deja blocat si am primit la serviciu de la Executorul Judecatoresc decizia de poprire in cota de 1/3 din venitul net lunar.
Intrebarea mea este:
1. daca in acest caz eu mai pot face ceva sau sunt nevoita sa platesc aceasta suma de bani
2. in cazul in care nu mi-as plati aceasta datorie, poprierea imi va fi pusa si pe pensie
Va multumesc