avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Activitate buturuga703

Activitate buturuga703

Sotul meu este inchis la 2 ani si 2luni pentru conducere fara permis. A executat pana acum 6 luni ( zi la zi) plus ca are castig 6 zile la fiecare luna executata plus ca lucreaza la cabinetul medical si are si acolo castig 8-9 zile la fiecare luna .
A auzit ca ar putea face scris instantei pt eliberare conditionata . Ar putea un domn avocat sau cineva care a fost intr-o situatie asemanatoare sa imi spuna daca pot angaja un avocat pentru a ii face cerere instantei pt eliberare conditionata? Si daca nu poate acum , cand ar putea face acea cerere?
Va multumesc !
Sotul meu este inchis la 2 ani si 2luni pentru conducere fara permis. A executat pana acum 6 luni ( zi la zi) plus ca are castig 6 zile la fiecare luna executata plus ca lucreaza la cabinetul medical si are si acolo castig 8-9 zile la fiecare luna .
A auzit ca ar putea face scris instantei pt eliberare conditionata . Ar putea un domn avocat sau cineva care a fost intr-o situatie asemanatoare sa imi spuna daca pot angaja un avocat pentru a ii face cerere instantei pt eliberare conditionata? Si daca nu poate acum , cand ar putea face acea cerere?
Va multumesc !
Răspuns la discuția Suspect inselaciune
Lucrez, dar nu cu contract de munca.
Daca nu ma prezit la cea de a doua citatie , ce se va intampla?
Buna ziua. Tatal meu a inchiriat un apartament cu contract . Dupa plecarea lui in strainatate , eu am inchiriat apartamentul ( fara contract) sub alt nume , unor persoane contra sumei de 500 de euro. Am primit prima citatie de la politie in calitate de martor. Cea dea doua citatie am primito in calitate de suspect. Persoanele carora le-am inchiriat apartamentul nu vor banii inapoi si sa isi retraga plangere. Ce pot face? Mentionez ca nu am dosare penale , si nici alte infractiuni savarsite. Exista posilitatea de a fi arestata? Si mentionez si faptul ca am 3 copii sub intretinere eu fiind singura intretinatoare a lor.
Va rog frumos un sfat?
Buna ziua.Daca soțul meu are 1 an cu executare pt conducere farapermis, si 1,2 luni are din urma dar nu pt aceasi fapta. In total 2,2 luni beneficiază de grațiere? Inca nu sa predat, dar mandatul a fost emis din decembrie. Noi suntem despărțiți iar cei 3 copii sunt sub îngrijirea lui, din cate am auzit joi se aproba legea ar putea beneficia de ea?
Va mulțumesc !
Răspuns la discuția Grațiere
Nu înțeleg de ce? Si cat durează pana se eliberează mandat international?
Discuție Grațiere
Buna seara. Daca soțul meu are 1 an cu executare pt conducere fara permis, si 1,2 luni are din urma dar nu pt aceasi fapta. In total 2,2 luni beneficiază de grațiere? Inca nu sa predat, dar mandatul a fost emis din noiembrie. Va mulțumesc!
Răspuns la discuția Decizie respingere apel nefondat
Sau suspendarea executării pedepsei sub supraveghere se poate?
Răspuns la discuția Decizie respingere apel nefondat
Amanarea pedepsei se poate cere? Macar 2-3 luni? O poate cere avocatul? Sau trebuie sa ma prezint eu sa cer? Sau exista așa ceva? Doar din auzite spun. Încerc sa ma agat d orice mica informație.
va mulțumesc!
Răspuns la discuția Decizie respingere apel nefondat
In situația in care sunt nu mai sunt alte șanse de a câștiga timp sa îmi las copii in regula cu cineva? O amânare de pedeapsa ,pe semnatura sau ceva la domiciliu ? Sau orice alta cale?Va mulțumesc!