Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Grațiere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Grațiere

Buna seara. Daca soțul meu are 1 an cu executare pt conducere fara permis, si 1,2 luni are din urma dar nu pt aceasi fapta. In total 2,2 luni beneficiază de grațiere? Inca nu sa predat, dar mandatul a fost emis din noiembrie. Va mulțumesc!
Nu beneficiaza.
Nu înțeleg de ce? Si cat durează pana se eliberează mandat international?