avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate elizaandreea

Activitate elizaandreea

Răspuns la discuția legea privind linistea
Am incercat sa vorbesc cu ei. Raspunsul lor asta e: E casa mea, fac ce vreau!
Răspuns la discuția Fond de reparatii!
dar este normal ce fac ei? Am mai auzit si eu de fond de reparatii dar nu atat de mare si nu pe o perioada atat de lunga. Nici nu stim pana cand trebuie sa dam acesti bani. iar fondul de reparatii stiam ca se strange pentru anumite reparatii, sau in caz de vreo urgenta...sa ai banii in cont. dar ei au intrecut orice masura. chiar nu putem face nimic?
Răspuns la discuția legea privind linistea
Si la noi este afisat un program de liniste 22.00-08. 00 13.00-14.00. cum poate un copil sa se odihneasca intr-o ora? si daca acel copil nu adoarme la ora 13.00? Eu il vad ca un program de masa, nu de liniste! Si nici asta nu este respectat. Dimineata la ora 6.00, se trantesc usile intr-o veselie. Nu ai cum sa nu te trezesti. seara dupa 23.00 se repeta. Se mai gasesc cate unii ca mai au cate ceva de gaurit...si tot asa. Eu inteleg ca stam la bloc, fiecare face ce vrea in casa lui...ok! poti face ce vrei, cu conditia sa nu deranjezi si ceilalti vecini, tocmai pentru ca stam la bloc.
Buna ziua! As vrea sa stiu ce se intampla daca m-am hotarat sa nu mai platesc fondul de reparatii. Platesc un fod in valoare de 30 lei de mai bine de un an jumate.Am inteles ca este pe o perioada nedeterminata.Cei din asociatie se folosesc de acesti bani asa cum vor ei. Au pus camere de supraveghere, desi nu toata lumea a fost de acord cu asta, si ne-au mintit cand am intrebat daca din acesti bani se vor pune camerele, au facut o ghena in care poti intra doar cu cartela..(.daca ai nevoie de 2 cartele, trebuie sa platesti in plus, inca 8 lei). Nu am fost inttrebati daca ne dorim asa ceva, tinand cont ca a fost facuta din banii nostri. Au cumparat niste pomi fara sa ne anunte daca vrem asa ceva, ne-au anuntat seara ca i-au cumparat. Au promis ca vor face multe alte chestii utile cu acei bani si nu au facut-o. Avand banii deja stransi, i-au cam aruncat pe fereastra. eu am zis ca nu mai dau nici un ban(si nu sunt singura). Atunci cand vor sa faca ceva, sa ne anunte si pe noi inainte, sa stiu si eu pentru ce platesc, si sa se stranga atunci.Din cate am inteles, acum suntem pe minus. In conditiile in care s-au strans de un an jumate 275 mil. Au dreptul sa-mi opreasca apa asa cum ameninta, atat timp cat eu sunt cu intretinerea la zi, fondul de rulment achitat? Practic nu am nici o datorie. Dar vreau sa decid eu ce fac cu banii mei, nu ei.Nu este nici o suma mai mica. Multumesc frumos!