avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate Ancutica1705

Activitate Ancutica1705

Buna ziua,am un SRL si vreau sa imi deschid un laborator de cofetarie patiserie,pentru a da clienților certificat de conformitate pentru torturi si prăjituri,de unde pot procura aceste certificate sau unde trebuie sa ma adresez ca sa pot elibera elibera aceste certificate de conformitate a produselor?banuiesc ca o declarație pe propria răspundere nu este valida,sigur este o instituție unde trebuie sa depun documentația necesară sa am acest drept sa dau certificate de conformitate,dar nu stiu unde sa merg.multumesc
Buna ziua,in 2009 am vândut o firma cu datorii,precizez ca in aceasta firma am fost doi administratori,la aceste datorii au crescut penalități de 3 ori mai mult ca datoria pana in prezent.stiu ca pana in momentul vânzării foștii administratori sunt răspunzători pentru datoriile firmei,ce ar trebui sa fac pentru a plăti doar partea mea de datorii,celălat administrator e plecat din țara si de persoana care a cumpărat firma nu mai stiu absolut nimic.pot plăti doar partea mea de datorii?ce pași trebuie sa urmez sau daca e posibil sa se împartă datoriile.multumesc